اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

مصاحبه دانشگاه علامه طباطبائی – سوالات مصاحبه چیست؟

برگزاری کنکور و اعلام نتایج اولیه آن توسط سنجش، افراد پذیرفته شده در دانشگاه علامه طباطبائی را اعلام می کند که در مرحله اول به مصاحبه شفاهی و کتبی دعوت خواهید شد. این دعوت به مصاحبه، که زمان آن در سایت دانشگاه اعلام می شود، یکی از مراحل مهم و سرنوشت‌ ساز در فرآیند پذیرش در دانشگاه علامه طباطبائی است. تعداد دعوت‌ شدگان به مصاحبه اصولا سه برابر ظرفیت نهایی رشته مورد نظر است، که این موضوع به بیان رقابت شدید می پردازد و اهمیت مرحله مصاحبه در پذیرش نهایی است که باید از قبل با سوالات مصاحبه دانشگاه علامه طباطبائی آشنا باشید.

اولین شرط برای دعوت شدن به مصاحبه دانشگاه علامه طباطبائی، رتبه قابل قبول در کنکور سراسری و انتخاب رشته در دانشگاه علامه طباطبائی است. علاوه بر این، افراد باید از شرایط دیگری مانند عدم سابقه و رعایت موازین اخلاقی و اسلامی برخوردار باشند. سوالات مصاحبه دانشگاه علامه طباطبائی شامل دو بخش کتبی و شفاهی است که موضوعات متنوعی از مسائل اجتماعی، سیاسی، اعتقادی و احکام را شامل می شود. موفقیت در این مصاحبه‌ ها مستلزم آمادگی کامل و توانایی پاسخگویی به سوالات در زمینه های مختلف است.

داشتن پوشش مناسب در روز مصاحبه و همچنین نحوه بیان و رفتار در روز مصاحبه، نقش مهمی در ارزیابی نهایی دارد. با توجه به تعداد زیاد دعوت‌ شدگان و رقابت بالا، تنها افرادی که در هر دو بخش کتبی و شفاهی نمره لازم را کسب کنند، می‌ توانند به عنوان دانشجویان جدید دانشگاه علامه طباطبائی پذیرفته شوند.

در ادامه موضوعات گفته شده را به صورت واضح تر و جزئی تر برای شما بیان کرده ایم تا با آمادگی بیشتری وارد مصاحبه دانشگاه علامه طباطبائی شوید.

زمان مصاحبه دانشگاه علامه طباطبائی

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور بر روی سایت سنجش، دانشگاه علامه طباطبائی افراد را به مصاحبه دعوت می کند. زمان دقیق این دعوت و مصاحبه به صورت دقیق از قبل مشخص نیست و این زمان در سایت دانشگاه علامه طباطبائی اعلام می شود.

باید بدانید که تعداد افرادی که به مصاحبه دعوت می شوند، به صورت نرمال، سه برابر ظرفیت نهایی هستند. این به این معنی است که دعوت شدن به مصاحبه به منزله قبولی نیست و می توان گفت این اولین گام برای ورود به دانشگاه علامه طباطبائی است.

اسامی افرادی که اعلام می شود، در واقع دعوت به مصاحبه است. افرادی که در این لیست حضور دارند باید طبق اطلاعیه های موجود در سایت سازمان سنجش و سایت دانشگاه علامه طباطبائی اقدام کنند.

شرایط لازم برای دعوت به مصاحبه در دانشگاه علامه طباطبائی

فقط داوطلبانی به مصاحبه دانشگاه علامه طباطبائی دعوت می شوند که شرایط لازم برای حضور در مصاحبه را داشته باشند. این شرایط سخت نیستند و به به شکل موارد زیر است:

در اولین گام در کنکور سراسری پیش روی خود ثبت نام کرده باشید. بعد از ثبت نام در کنکور، باید رتبه مورد نیاز برای ورود به دانشگاه علامه طباطبائی را کسب کنید. در نهایت باید انتخاب رشته صورت گیرد و منتظر اعلام نتایج از سمت سازمان سنجش باشید.

بعد از قبولی اولیه در دانشگاه علامه طباطبائی، باید منتظر اطلاعیه دعوت به مصاحبه باشید.

سایر موارد در دعوت شما به مصاحبه تاثیر گذار هستند. مواردی همچون عدم سابقه، عدم مشکل در ارگان های مختلف، مشکل حجاب و موارد مشابه.

سوالات مصاحبه دانشگاه علامه طباطبائی

هر فردی در زندگی اش ناچار است دروغ بگوید 

آیا بعد از وقع زلزله و سایر حوادث طبیعی نماز آیات واجب است؟

آیا از چادر برای پوشش استفاده می کنید

تا چه حد پیرو رهبری و ولایت فقیه هستید

آیا فردی درونگرا هستید یا برونگرا

زنان هم باید به اندازه مردان آزادی داشته باشند

رعایت نکردن حجاب به منزله بی دین بودن نیست

آیا ارایش کردن برای خانم ها خوب است یا خیر

پذیرش دانشجو در دانشگاه فقط باید براساس کنکور و آزمون کتبی باشد.

سوالات شفاهی

آخرین راهپیمایی که شرکت کرده اید کی بود؟

آیا تاکنون نماز جماعت خوانده اید؟

آخرین نماز جمعه شرکتی شما کی بوده است و نماز جمعه به چه شکل خوانده می شود؟

آیا سیگار می کشید یا فرد سیگاری در خانواده اتان وجود دارد؟

چه کسانی در مصاحبه دانشگاه علامه طباطبائی قبول می شوند؟

مصاحبه ای که در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود دو بخش کلی دارد. بخش اول آن کتبی و بخش دوم آن به صورت شفاهی است. اما کسانی در نهایت قبول می شوند که در هر دو مصاحبه نمره حد نصاب قبولی را کسب کنند.

همانطور که مطلع هستید، تعداد داوطلبانی که به مصاحبه دعوت می شوند بیش از ظرفیت پذیرش هستند و فقط افرادی قبول می شوند که صلاحیت لازم را داشته باشند و نمره مورد نیاز را کسب کنند.

پوشش و حجاب در زمان مصاحبه بسیار حائز اهمیت است. مسائل دینی و مذهبی جز اولویت های این مصاحبه است و کسانی تایید می شوند که پوشش اسلامی را رعایت کرده باشند و با شکلی مناسب در روز مصاحبه حاضر شوند.

نحوه بیان در روز مصاحبه از اهمیت زیادی برخوردار است. داوطلب باید در روز مصاحبه فردی متین، آرام و صبور باشد و سوالات را به صورت دقیق و با حوصله جواب دهد. عصبانیت در روز مصاحبه و درگیری لفظی یا فیزیکی باعث رد شدن افراد در مصاحبه خواهد شد. بنابراین آرام باشید و با اعتماد به نفس کامل در جلسه مصاحبه کتبی و شفاهی حاضر شوید.

زمان مصاحبه دانشگاه علامه طباطبائی

سوالات پر تکرار

چه تعداد افراد به مصاحبه دعوت می شوند؟

معمولا سه برابر ظرفیت مورد نیاز به مصاحبه دعوت می شوند که افراد مناسب را از بین این تعداد انتخاب کنند. الزاما هر فردی که به مصاحبه دعوت می شود به منزله قبولی نهایی در این دانشگاه نخواهد بود.

زمینه سوالات مصاحبه چیست؟

سوالاتی که در مصاحبه وجود دارند اغلب در زمینه مسائل اجتماعی، سیاسی، احمام و مسائل اعتقادی است. شما باید در این زمینه ها اطلاعات و آگاهی داشته باشید تا در روز مصاحبه با مشکل روبرو نشوید. باید بدانید که اغلب باید سوالات را با ( موافقم، تا حدی موافقم، موافق نیستم) پاسخ دهید.

آیا مصاحبه فقط شفاهی است؟

خیر، دو نوع مصاحبه در دانشگاه علامه طباطبائی وجود دارد. مصاحبه اول کتبی است و مصاحبه دوم به صورت شفاهی. در صورت قبولی در مصاحبه کتبی، می توانید در مصاحبه شفاهی شرکت کنید. اگر به مصاحبه شفاهی دعوت نشدید به این معنی است که در مصاحبه کتبی رد شده اید.

شرایط دعوت به مصاحبه چیست؟

فقط افرادی به مصاحبه دعوت می شوند که رتبه مناسب در کنکور را کسب کرده باشند و در انتخاب رشته خود، در یکی از رشته های دانشگاه علامه طباطبائی قبول شده باشند. این دسته از افراد به مصاحبه دعوت می شوند تا در نهایت مورد گزینش نهایی قرار گیرند.

جمع بندی

دانشگاه علامه در ایران جز دانشگاه های مصاحبه دار است. دو مصاحبه که یکی از آن ها کتبی و دیگری به صورت شفاهی است. کسانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند و رتبه مورد نیاز برای حضور در دانشگاه علامه طباطبائی را کسب می کنند و در انتخاب رشته قبول می شوند، به مصاحبه دعوت می شوند.

ظرفیت دعوت سه برابر ظرفیت پذیرش است و که این به منزله رقابت شدید است. کسانی در این مصاحبه قبول می شوند که با آمادگی کامل وارد جلسه مصاحبه شفاهی و کتبی شوند.

محور سوالات بر روی موضوعاتی همچون احکام، اجتماع، سیاست و اعتقادات دینی است. بنابراین باید در این موارد آماده باشید و تمرین کنید تا در روز مضاحبه بدرخشید.

در نهایت باید تمرکز خود را روی کنکور بگذارید و در مرحله اول رتبه مورد نیاز برای انتخاب رشته را کسب کنید و در کارنامه اولیه کنکور، در یکی از رشته های این دانشگاه قبول شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجب دانشگاه علامه و زمان مصاحبه و سایر موارد، به سایت اصلی این دانشگاه مراجعه کنید و اخبار را مستقیما از سایت دانشگاه پیگیری کنید.


خدمات آنلاین و همیشه در دسترس وبسایت دانش پژوه فرصتی را برای مشاوران و معلمان ایجاد کرده است تا به سادگی دیده شوند. این فرصت در اختیار دانشجویان و کنکوری ها است تا مشکلات درسی و تحصیلی خود را به سادگی حل کنند.

می خواهم از این خدمات استفاده کنم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+