اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

مصاحبه دانشگاه شهید رجایی – سوالات مصاحبه چیست؟

بعد از برگزاری کنکور سراسری و اعلام نتایج اولیه آن، دانشگاه شهید رجایی افراد پذیرفته شده در مرحله اول را به مصاحبه شفاهی و کتبی دعوت می کند. این دعوت به مصاحبه، که زمان آن در سایت دانشگاه اعلام می شود، یکی از مراحل مهم و سرنوشت‌ ساز در فرآیند پذیرش دانشگاه است. تعداد دعوت‌ شدگان به مصاحبه معمولا سه برابر ظرفیت نهایی رشته مورد نظر است، که این موضوع نشان‌ دهنده رقابت شدید و اهمیت مرحله مصاحبه در پذیرش نهایی است که باید از قبل با سوالات مصاحبه دانشگاه شهید رجایی آشنا باشید.

شرایط لازم برای دعوت به مصاحبه شامل داشتن رتبه قابل قبول در کنکور سراسری و انتخاب رشته در دانشگاه شهید رجایی است. همچنین، افراد باید از شرایط دیگری مانند عدم سابقه و رعایت موازین اخلاقی و اسلامی برخوردار باشند. سوالات مصاحبه دانشگاه شهید رجایی شامل دو بخش کتبی و شفاهی است که موضوعات متنوعی از مسائل اجتماعی، سیاسی، اعتقادی و احکام را شامل می شود. موفقیت در این مصاحبه‌ ها مستلزم آمادگی کامل و توانایی پاسخگویی به سوالات در زمینه های مختلف است.

پوشش مناسب و رعایت آداب مصاحبه، همچنین نحوه بیان و رفتار در روز مصاحبه، نقش مهمی در ارزیابی نهایی دارد. با توجه به تعداد زیاد دعوت‌ شدگان و رقابت شدید، تنها افرادی که در هر دو بخش کتبی و شفاهی نمره لازم را کسب کنند، می‌ توانند به عنوان دانشجویان جدید دانشگاه شهید رجایی پذیرفته شوند.

در ادامه موضوعات گفته شده را به صورت واضح تر و جزئی تر برای شما بیان کرده ایم تا با آمادگی بیشتری وارد مصاحبه دانشگاه شهید رجایی شوید.

زمان مصاحبه دانشگاه شهید رجایی

بعد از اینکه نتایج اولیه کنکور بر روی سایت سنجش قرار گرفت، دانشگاه شهید رجایی افراد را به مصاحبه دعوت می کند. زمان دقیق این دعوت و مصاحبه مشخص نیست و این زمان در سایت دانشگاه شهید رجایی اعلام می شود.

باید بدانید که تعداد افرادی که به مصاحبه دعوت می شوند در حالت عادی، سه برابر ظرفیت نهایی هستند. این به این معنی است که دعوت شدن به مصاحبه به منزله قبولی نیست و می توان گفت روند پذیرش شروع شده است.

اسامی افرادی که اعلام می شود، در واقع دعوت به مصاحبه است. افرادی که در این لیست حضور دارند باید طبق اطلاعیه های موجود در سایت سازمان سنجش و سایت دانشگاه شهید رجایی اقدام کنند.

شرایط لازم برای دعوت به مصاحبه در دانشگاه شهید رجایی

فقط داوطلبانی به مصاحبه دانشگاه شهید رجایی دعوت می شوند که شرایط حضور در مصاحبه را داشته باشند. این شرایط سخت نیستند و به صورت کلی طبق مراحل زیر است.

در اولین گام باید شرایط ثبت نام در کنکور سراسری را داشته باشید. بعد از ثبت نام در کنکور، باید رتبه مورد نیاز برای ورود به دانشگاه شهید رجایی را کسب کنید. انتخاب رشته را باید انجام دهید و منتظر اعلام نتایج از سمت سازمان سنجش باشید.

بعد از قبولی اولیه در دانشگاه شهید رجایی، باید منتظر بمانید تا اطلاعیه زده شود و به مصاحبه دعوت شوید.

سایر موارد در دعوت شما به مصاحبه تاثیر گذار هستند. مواردی همچون عدم سابقه، عدم مشکل در ارگان های مختلف، مشکل حجاب و موارد مشابه.

سوالات مصاحبه دانشگاه شهید رجایی

هر فردی در زندگی اش ناچار است دروغ بگوید 

آیا بعد از وقع زلزله و سایر حوادث طبیعی نماز آیات واجب است؟

آیا از چادر برای پوشش استفاده می کنید

تا چه حد پیرو رهبری و ولایت فقیه هستید

آیا فردی درونگرا هستید یا برونگرا

زنان هم باید به اندازه مردان آزادی داشته باشند

رعایت نکردن حجاب به منزله بی دین بودن نیست

آیا ارایش کردن برای خانم ها خوب است یا خیر

پذیرش دانشجو در دانشگاه فقط باید براساس کنکور و آزمون کتبی باشد.

سوالات شفاهی

آخرین راهپیمایی که شرکت کرده اید کی بود؟

آیا تاکنون نماز جماعت خوانده اید؟

آخرین نماز جمعه شرکتی شما کی بوده است و نماز جمعه به چه شکل خوانده می شود؟

آیا سیگار می کشید یا فرد سیگاری در خانواده اتان وجود دارد؟

چه کسانی در مصاحبه دانشگاه شهید رجایی قبول می شوند؟

مصاحبه ای که در دانشگاه شهید رجایی برگزار می شود دو بخش دارد. بخش اول آن کتبی و بخش دوم آن به صورت شفاهی است. اما کسانی قبولیی نهایی را کسب می کنند که در این دو مصاحبه نمره حد نصاب را کسب کنند.

همانطور که آگاه هستید، تعداد افرادی که به مصاحبه دعوت می شوند از ظرفیت پذیرش بیشتر هستند و فقط افرادی قبول می شوند که صلاحیت لازم را داشته باشند و نمره مورد نیاز را کسب کنند.

پوشش و حجاب در زمان مصاحبه بسیار مهم است. مسائل دینی و مذهبی جز اولویت های این مصاحبه است و کسانی تایید می شوند که پوشش اسلامی را رعایت کرده باشند و با شکلی مناسب در روز مصاحبه حاضر شوند.

نحوه بیان در روز مصاحبه از اهمیت زیادی برخوردار است. داوطلب باید در روز مصاحبه فردی متین، آرام و صبور باشد و سوالات را به صورت دقیق و با حوصله جواب دهد. عصبانیت در روز مصاحبه و درگیری لفظی یا فیزیکی باعث رد شدن افراد در مصاحبه خواهد شد. بنابراین آرام باشید و با اعتماد به نفس کامل در جلسه مصاحبه کتبی و شفاهی حاضر شوید.

زمان مصاحبه دانشگاه شهید رجایی

سوالات پر تکرار

چه تعداد افراد به مصاحبه دعوت می شوند؟

معمولا سه برابر ظرفیت مورد نیاز به مصاحبه دعوت می شوند که افراد مناسب را از بین این تعداد انتخاب کنند. الزاما هر فردی که به مصاحبه دعوت می شود به منزله قبولی نهایی در این دانشگاه نخواهد بود.

زمینه سوالات مصاحبه چیست؟

سوالاتی که در مصاحبه وجود دارند اغلب در زمینه مسائل اجتماعی، سیاسی، احمام و مسائل اعتقادی است. شما باید در این زمینه ها اطلاعات و آگاهی داشته باشید تا در روز مصاحبه با مشکل روبرو نشوید. باید بدانید که اغلب باید سوالات را با ( موافقم، تا حدی موافقم، موافق نیستم) پاسخ دهید.

آیا مصاحبه فقط شفاهی است؟

خیر، دو نوع مصاحبه در دانشگاه شهید رجایی وجود دارد. مصاحبه اول کتبی است و مصاحبه دوم به صورت شفاهی. در صورت قبولی در مصاحبه کتبی، می توانید در مصاحبه شفاهی شرکت کنید. اگر به مصاحبه شفاهی دعوت نشدید به منزله قبول نشدن در مصاحبه کتبی است.

شرایط دعوت به مصاحبه چیست؟

فقط افرادی به مصاحبه دعوت می شوند که رتبه مناسب در کنکور را کسب کرده باشند و در انتخاب رشته خود، در یکی از رشته های دانشگاه شهید رجایی قبول شده باشند. این دسته از افراد به مصاحبه دعوت می شوند تا گزینش نهایی شوند.

جمع بندی

دانشگاه شهید رجایی در ایران جز دانشگاه های مصاحبه دار است. دو مصاحبه که یکی از آن ها کتبی و دیگری به صورت شفاهی است. کسانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند و رتبه مورد نیاز برای حضور در دانشگاه شهید رجایی را کسب می کنند و در انتخاب رشته قبول می شوند، به مصاحبه دعوت می شوند.

ظرفیت دعوت سه برابر ظرفیت پذیرش است و که این به منزله رقابت شدید است. کسانی در این مصاحبه قبول می شوند که با آمادگی کامل وارد جلسه مصاحبه شفاهی و کتبی شوند.

محور سوالات بر روی موضوعاتی همچون احکام، اجتماع، سیاست و اعتقادات دینی است. بنابراین باید در این موارد آماده باشید و تمرین کنید تا در روز مضاحبه بدرخشید.

در نهایت باید تمرکز خود را روی کنکور بگذارید و در مرحله اول رتبه مورد نیاز برای انتخاب رشته را کسب کنید و در کارنامه اولیه کنکور، در یکی از رشته های این دانشگاه قبول شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجب دانشگاه شهید رجایی و زمان مصاحبه و سایر موارد، به سایت اصلی این دانشگاه مراجعه کنید و اخبار را مستقیما از سایت دانشگاه پیگیری کنید.


خدمات آنلاین و همیشه در دسترس وبسایت دانش پژوه فرصتی را برای مشاوران و معلمان ایجاد کرده است تا به سادگی دیده شوند. این فرصت در اختیار دانشجویان و کنکوری ها است تا مشکلات درسی و تحصیلی خود را به سادگی حل کنند.

می خواهم از این خدمات استفاده کنم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+