اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

مصاحبه دانشگاه امام علی – سوالات مصاحبه چیست؟

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، دانشگاه امام علی (ع) از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به دعوت داوطلبان برای مصاحبه می‌ کند. این دعوت به مصاحبه، که اغلب در شهریور ماه صورت می گیرد، یکی از مراحل مهم و سرنوشت‌ ساز در فرآیند پذیرش دانشگاه است. تعداد دعوت‌ شدگان به مصاحبه حدودا سه برابر ظرفیت نهایی دانشگاه است، که این امر نشان‌ دهنده رقابت شدید و اهمیت مرحله مصاحبه در پذیرش نهایی است که باید از قبل با سوالات مصاحبه دانشگاه امام علی آشنا باشید.

شرایط لازم برای دعوت به مصاحبه شامل داشتن رتبه قابل قبول در کنکور سراسری و انتخاب رشته در دانشگاه امام علی است. همچنین، افراد باید از شرایط دیگری مانند عدم سابقه و رعایت موازین اخلاقی و اسلامی برخوردار باشند. سوالات مصاحبه دانشگاه امام علی شامل دو بخش کتبی و شفاهی است که موضوعات متنوعی از مسائل اجتماعی، سیاسی، اعتقادی و احکام را پوشش می دهد. موفقیت در این مصاحبه‌ ها مستلزم آمادگی کامل و توانایی پاسخگویی به سوالات در حوزه‌ های مختلف است.

پوشش مناسب و رعایت آداب مصاحبه، همچنین نحوه بیان و رفتار در روز مصاحبه، نقش مهمی در ارزیابی نهایی دارد. با توجه به تعداد زیاد دعوت‌ شدگان و رقابت شدید، تنها افرادی که در هر دو بخش کتبی و شفاهی نمره لازم را کسب کنند، می‌ توانند به عنوان دانشجویان جدید دانشگاه امام علی پذیرفته شوند.

در ادامه موضوعات گفته شده را به صورت واضح تر و جزئی تر برای شما بیان کرده ایم تا با آمادگی بیشتری وارد مصاحبه دانشگاه امام علی (ع) شوید.

زمان مصاحبه دانشگاه امام علی

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور و قرار گرفتن آن بر روی سایت سنجش، دانشگاه امام علی افراد را به مصاحبه دعوت می کند. زمان دقیق این دعوت و مصاحبه مشخص نیست اما در سال قبل در شهریور ماه این اتفاق رخ داد.

باید بدانید که تعداد افرادی که به مصاحبه دعوت می شوند حدودا سه برابر ظرفیت نهایی هستند. این به این معنی است که دعوت شدن به مصاحبه به منزله قبولی نیست و به عبارتی همه چیز تازه شروع شده است.

اسامی افرادی که اعلام می شود، در واقع دعوت به مصاحبه است. افرادی که در این لیست حضور دارند باید طبق اطلاعیه های موجود در سایت سازمان سنجش و سایت دانشگاه امام علی (ع) اقدام کنند.

آدرس سایت: imamaliuniv.aja.ir

شرایط لازم برای دعوت به مصاحبه در دانشگاه امام علی

فقط افرادی به مصاحبه دانشگاه امام علی دعوت می شوند که شرایط حضور در مصاحبه را داشته باشند. این شرایط سخت نیستند و به صورت خلاصه طبق مراحل زیر است.

در اولین قدم باید شرایط ثبت نام در کنکور سراسری را داشته باشید. بعد از ثبت نام در کنکور، باید رتبه مورد نیاز برای ورود به دانشگاه امام علی را کسب کنید. انتخاب رشته را باید انجام دهید و منتظر اعلام نتایج از سمت سنجش باشید.

حالا که در کارنامه، قبولی در دانشگاه امام علی را کسب کرده اید، باید منتظر بمانید تا اطلاعیه زده شود و دعوت به مصاحبه شوید.

موارد دیگری در دعوت شما به مصاحبه تاثیر گذار هستند. مواردی همچون عدم سابقه، عدم مشکل در ارگان های مختلف، مشکل حجاب و موارد مشابهی از این دسته.

سوالات مصاحبه دانشگاه امام علی

هر فردی در زندگی اش ناچار است دروغ بگوید 

آیا بعد از وقع زلزله و سایر حوادث طبیعی نماز آیات واجب است؟

آیا از چادر برای پوشش استفاده می کنید

تا چه حد پیرو رهبری و ولایت فقیه هستید

آیا فردی درونگرا هستید یا برونگرا

زنان هم باید به اندازه مردان آزادی داشته باشند

رعایت نکردن حجاب به منزله بی دین بودن نیست

آیا ارایش کردن برای خانم ها خوب است یا خیر

پذیرش دانشجو در دانشگاه فقط باید براساس کنکور و آزمون کتبی باشد.

سوالات شفاهی

آخرین راهپیمایی که شرکت کرده اید کی بود؟

آیا تاکنون نماز جماعت خوانده اید؟

آخرین نماز جمعه شرکتی شما کی بوده است و نماز جمعه به چه شکل خوانده می شود؟

آیا سیگار می کشید یا فرد سیگاری در خانواده اتان وجود دارد؟

زمان مصاحبه دانشگاه امام علی

چه کسانی در مصاحبه دانشگاه امام علی قبول می شوند؟

مصاحبه ای که در دانشگاه امام علی (ع) برگزار می شود دو بخش دارد. بخش اول آن کتبی و بخش دوم آن به صورت شفاهی است. کسانی در نهایت قبول می شوند که در هر دو مورد کتبی و شفاهی حدنصاب لازم را کسب کنند.

همانطور که می دانید، تعداد افرادی که به مصاحبه دعوت می شوند از ظرفیت پذیرش بیشتر هستند و فقط افرادی قبول می شوند که صلاحیت لازم را داشته باشند و نمره مورد نیاز را کسب کنند.

پوشش افراد در زمان مصاحبه بسیار مهم است. مسائل دینی و مذهبی جز اولویت های این مصاحبه است و کسانی تایید می شوند که پوشش اسلامی را رعایت کرده باشند و با شکلی مناسب در روز مصاحبه حاضر شوند.

نحوه بیان در روز مصاحبه بسیار مهم است. شما باید در روز مصاحبه فردی متین، آرام و صبور باشید و سوالات را به صورت دقیق و با حوصله جواب دهید. عصبانیت در روز مصاحبه و درگیری لفظی یا فیزیکی باعث رد شدن افراد در مصاحبه خواهد شد. بنابراین آرام باشید و با اعتماد به نفس کامل در جلسه مصاحبه کتبی و شفاهی حاضر شوید.

سوالات پر تکرار

چه تعداد افراد به مصاحبه دعوت می شوند؟

اصولا سه برابر ظرفیت مورد نیاز به مصاحبه دعوت می شوند که افراد مناسب را از بین این تعداد انتخاب کنند. الزاما هر فردی که به مصاحبه دعوت می شود به منزله قبولی نهایی در این دانشگاه نخواهد بود.

زمینه سوالات مصاحبه چیست؟

سوالاتی که در مصاحبه وجود دارند اغلب در زمینه مسائل اجتماعی، سیاسی، احمام و مسائل اعتقادی است. شما باید در این زمینه ها اطلاعات و آگاهی داشته باشید تا در روز مصاحبه با مشکل روبرو نشوید. باید بدانید که اغلب باید سوالات را با ( موافقم، تا حدی موافقم، موافق نیستم) پاسخ دهید.

آیا مصاحبه فقط شفاهی است؟

خیر، دو نوع مصاحبه در دانشگاه امام علی (ع) وجود دارد. مصاحبه اول کتبی است و مصاحبه دوم به صورت شفاهی. در صورت قبولی در مصاحبه کتبی، می توانید در مصاحبه شفاهی شرکت کنید. اگر به مصاحبه شفاهی دعوت نشدید به منزله قبول نشدن در مصاحبه کتبی است.

شرایط دعوت به مصاحبه چیست؟

فقط افرادی به مصاحبه دعوت می شوند که رتبه مناسب در کنکور را کسب کرده باشند و در انتخاب رشته خود، در یکی از رشته های دانشگاه امام علی (ع) قبول شده باشند. این دسته از افراد به مصاحبه دعوت می شوند تا گزینش نهایی شوند.

جمع بندی

دانشگاه امام علی (ع) در ایران جز دانشگاه های مصاحبه دار است. دو مصاحبه که یکی از آن ها کتبی و دیگری به صورت شفاهی است. کسانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند و رتبه مورد نیاز برای حضور در دانشگاه امام علی را کسب می کنند و در انتخاب رشته قبول می شوند، به مصاحبه دعوت می شوند.

ظرفیت دعوت سه برابر ظرفیت پذیرش است و این نشان از رقابت می دهد. کسانی در این مصاحبه قبول می شوند که با آمادگی کامل وارد جلسه مصاحبه شفاهی و کتبی شوند.

محور سوالات بر روی موضوعاتی همچون احکام، اجتماع، سیاست و اعتقادات دینی است. بنابراین باید در این موارد آماده باشید و تمرین کنید تا در روز مضاحبه بدرخشید.

در نهایت باید تمرکز خود را روی کنکور بگذارید و در مرحله اول رتبه مورد نیاز برای انتخاب رشته را کسب کنید و در کارنامه اولیه کنکور، در یکی از رشته های این دانشگاه قبول شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجب دانشگاه امام علی (ع) و زمان مصاحبه و سایر موارد، به سایت اصلی این دانشگاه مراجعه کنید و اخبار را مستقیما از سایت دانشگاه پیگیری کنید.


خدمات آنلاین و همیشه در دسترس وبسایت دانش پژوه فرصتی را برای مشاوران و معلمان ایجاد کرده است تا به سادگی دیده شوند. این فرصت در اختیار دانشجویان و کنکوری ها است تا مشکلات درسی و تحصیلی خود را به سادگی حل کنند.

می خواهم از این خدمات استفاده کنم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+