اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

اعتراض به کد ۷ دانشگاه فرهنگیان – نتایج کد هفت

کد ۷ دانشگاه فرهنگیان، در کارنامه سبز قابل مشاهده است که به منزله عدم قبولی در دانشگاه فرهنگیان است. نتایج کد ۷ فرهنگیان معمولا در بهمن ماه اعلام می شود.

در جامعه‌ ایران، ورود به دانشگاه‌ به عنوان یکی از گام‌ های مهم در زندگی دانش‌ آموزان و دانشجویان به شمار می رود. هر ساله، هزاران نفر از داوطلبان به دنبال ورود به دانشگاه‌ های مختلف در ایران هستند و به همین جهت، در آزمون‌ های ورودی مختلف شرکت می‌ کنند. یکی از دانشگاه‌ های مورد توجه دانش آموزان، دانشگاه فرهنگیان است که رشته های متنوعی از جمله تربیت معلم، روان‌شناسی، علوم تربیتی و… را بر عهده دارد.

اما ورود به این دانشگاه، به دلیل اهمیت بالای آموزش معلمان و کادر تربیتی، تنها با گذراندن آزمون سراسری ممکن نیست. بلکه داوطلبان باید پس از کسب رتبه و تراز مورد نیاز در آزمون سراسری، در مصاحبه دانشگاهی نیز باید شرکت کنند. این مصاحبه، بخشی از فرآیند انتخاب و ورود به این دانشگاه است که می توان گفت که از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این مصاحبه، داوطلبان با چالش‌ها و سوالات متنوعی روبرو می شوند و باید بتوانند علاقه، استعداد و تعهد خود را به خوبی به ارمغان بیاورند تا بتوانند به عنوان یکی از دانشجویان این دانشگاه مورد تایید قرار بگیرند.

اما همه‌ داوطلبان موفق به کسب موفقیت در این مصاحبه نخواهند شد. برخی به دلیل عدم حضور در مصاحبه، برخی به علت عدم کسب نمره مورد نیاز و برخی به دلایل دیگر، از جمله مشکلات پزشکی، موفق به ورود به این دانشگاه نمی‌ شوند. به این ترتیب، برای آن دسته از داوطلبان که موفق به ورود به دانشگاه فرهنگیان نمی‌شوند، کد ۷ در کارنامه سبز ثبت می‌ شود.

در این مقاله، به بررسی مفهوم کد ۷ در کارنامه سبز و دلایل وجود آن، اعتراض به این کد و نحوه‌ ثبت اعتراض و همچنین کسانی که برای آن‌ ها کد ۷ لحاظ می‌ شود، می‌ پردازیم.

کد ۷ در کارنامه سبز

افرادی که در کنکور سراسری شرکت می کنند و رتبه و تراز مورد نیاز برای ورود به دانشگاه فرهنگیان را کسب می کنند، در دومین مرحله باید در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند.

دانشگاه فرهنگیان، بیش از ظرفیت موجود، داوطلبان را به مصاحبه دعوت می کند که این به این معنی است که همه قرار نیست در مصاحبه قبول شوند و یا موفق به حضور در آن شوند.

ممکن است که افراد موفق به حضور در مصاحبه نشوند و یا در مصاحبه رد شوند. در هر صورت افرادی که موفق به گرفتن نتیجه و نمره لازم در مصاحبه نمی شوند، شامل کد ۷ در کارنامه خود می شوند.

در نهایت، دیدن کد ۷ در کارنامه سبز خود به این معنی است که در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان رد شده اید ( دلایل می تواند متفاوت باشد) و نمی توانید در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنید و باید برای ادامه تحصیل، اولویت های بعدی خود در کارنامه سبز را انتخاب و وارد دانشگاه شوید.

اعتراض به کد ۷ دانشگاه فرهنگیان

برای اینکه به نتیجه ارائه شده توسط دانشگاه فرهنگیان اعتراض کنید، باید به صورت حضوری این اعتراض را ثبت کنید. با در دست داشتن مدارک مورد نیاز و کارنامه سبز، می توانید به آموزش و پرورش مراجعه کنید و این موضوع را پیش ببرید.

اعتراض شما ثبت و مورد بررسی قرار می گیرد. در نهایت نتایج نهایی در سایت اعلام می شوند که می تواند وارد سایت شوید و با وارد کردن مشخصات ورود، وارد سامانه شوید و نتیجه نهایی را مشاهده کنید.

کد 7 دانشگاه فرهنگیان چیست؟

نتایج کد ۷ دانشگاه فرهنگیان

کد ۷ فرهنگیان برای چه کسانی است؟

کسانی که در دانشگاه فرهنگیان قبول می شوند، باید در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند. افرادی که در مصاحبه شرکت نمی کنند، کد ۷ برایشان لحاظ می شود و افرادی که در مصاحبه شرکت می کنند اما حدنصاب را کسب نمی کنند نیز شامل کد ۷ می شوند.

به صورت کلی کد ۷ برای کسانی ثبت می شود که در مصاحبه نتوانسته اند نتیجه بگیرند( این نتیجه نگرفتن می تواند به علت عدم حضور در مصاحبه باشد و یا مشکلات پزشکی و یا سایر موارد مشابه باشد)

بیشتر بخوانید: کد ۵ دانشگاه فرهنگیان

سوالات پرتکرار

❓ آیا کد ۷ به معنی عدم قبولی است؟

کسانی که کد ۷ را در کارنامه خود مشاهده می کنند، به معنی قبول نشدن در بخش مصاحبه دانشگاه فرهنگیان است. به صورت کلی معنی عدم قبولی را می دهد و باید شانس خود را با اولویت های بعد کارنامه خود امتحان کنید.

❓ آیا می شود به کد ۷ اعتراض کرد؟

اعتراض شامل همه داوطلبان می شود و کسانی که کد ۷ را کسب کرده اند می توانند اعتراض خود را ثبت کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

❓ نتایج اعتراض کد ۷ فرهنگیان چه زمانی قابل مشاهده است؟

اعلام نتایج معمولا در سایت سنحش و در بهمن ماه اعلام می شود. این نتایح با عنوان قبولی های با تاخیر ارائه می شود که داوطلبان می توانند در زمان اعلام نتایج، نتیجه اعتراض خود را مشاهده کنند.

جمع بندی

در دانشگاه فرهنگیان، کد ۷ در کارنامه سبز، افراد را که در مصاحبه ورودی شرکت نمی‌ کنند یا نتوانستند نتیجه مثبتی بگیرند، نمایان می‌ سازد. این کد نشان می‌ دهد که فرد قادر به ثبت‌ نام در این دانشگاه نیست و باید اولویت‌ های دیگر خود را در کارنامه سبز انتخاب کند.

اعتراض به این موضوع باید به صورت حضوری انجام شود و با ارائه مدارک لازم و کارنامه، به آموزش و پرورش مراجعه شود. پس از ثبت اعتراض، مورد بررسی قرار می‌ گیرد و نتایج نهایی در سایت اعلام می‌ شود. کد ۷ برای همه افرادی ثبت می‌ شود که نتوانستند نتیجه موفقی در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان بدست آورند، چه به دلیل عدم حضور و چه به دلیل دیگر موارد اعم از مشکلات پزشکی یا سایر دلایل.

بیشتر بخوانید

چه کسانی می توانند در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قبول شوند؟

برای قبول شدن در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان، عوامل مختلفی در نظر گرفته می‌ شوند که عبارتند از:

عملکرد در آزمون کنکور

عملکرد موفق در آزمون کنکور اولیه یکی از شرایط اساسی برای دعوت به مصاحبه است.

امتیاز کسب شده در مصاحبه

در مصاحبه، داوطلب باید نشان دهد که به چه میزان مهارت‌ ها، توانایی‌ ها و دانش مورد نیاز برای رشته مورد نظر را داراست.

تجربیات پیشین

تجربیات عملی، آموزشی یا تحصیلی مرتبط با رشته انتخابی می‌ تواند به عنوان یکی از عوامل تصمیم‌ گیری مورد نظر در مصاحبه مورد بررسی قرار گیرد.

نشان دادن علاقه و اراده

داوطلب باید نشان دهد که علاقه و اراده‌ ای قوی برای تحصیل در رشته مورد نظر دارد و توانایی و اراده برای موفقیت در آن را داراست.

ارتباطات مثبت

توانایی برقراری ارتباط مثبت با مصاحبه‌ کنندگان و نشان دادن اعتماد به نفس و روابط بین فردی موثر می‌ تواند در قبولی در مصاحبه تاثیر بسزایی داشته باشد.

توانایی‌ های شخصیتی

توانایی‌ هایی مانند مهارت‌ های ارتباطی، رهبری، حل مساله، تحمل فشار و تعهد به تحصیل نیز می‌ تواند در قبولی در مصاحبه اثر گذار باشد.

با توجه به این عوامل، افرادی که بتوانند این مهارت‌ ها و شرایط را به خوبی در روز مصاحبه نشان دهند، می‌ توانند در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قبول شوند.


فرصتی در اختیار دانشجویان، کنکوری ها، مشاوران و معلمان قرار گرفته است تا به سادگی بتوانند با یکدیگر تعامل داشته باشند تا مشکلات تحصیلی و درسی خود را به سادگی برطرف کنند.

می خواهم مشکلاتم را حل کنم

ارسال یک پاسخ