اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

رشته زبان اسپانیایی – بازار کار و رتبه لازم برای قبولی

رشته زبان اسپانیایی برای افرادی که به این زبان و فرهنگ این دسته از کشور ها علاقه دارند مناسب است. کشور هایی با زبان اسپانیایی زیاد هستند که این نشان دهنده اهمیت این رشته است. بازار کار رشته زبان اسپانیایی به مهارت و تخصص هر فرد بستگی دارد.

spanish language

رشته تحصیلی اسپانیایی یا “Spanish Studies” با هدف مطالعه در زمینه ادبیات، هنر،تاریخ، زبان، فرهنگ، جامعه‌ شناسی و دیگر جنبه‌ های مرتبط با کشور های اسپانیایی زبان و فرهنگ‌ های آن ها می‌ باشد. هدف این رشته تحصیلی، مطالعه و تحلیل زمینه‌ های مختلف مرتبط با اسپانیا و کشور های لاتین‌ زبان است.

در دوره های تحصیلی در رشته زبان اسپانیایی، با موارد گفته شده در زیر آشنا خواهید شد:

 1. زبان اسپانیایی: این بخش شامل مطالعه گرامر، واژگان و نحوه نوشتار و تلفظ اسپانیایی است. دانشجو ها می توانند در سطوح مختلف زبان اسپانیایی مطالعه کنند و توانایی مکالمه و نوشتاری خود را افزایش دهند.

 

 1. ادبیات اسپانیایی: این مورد شامل مطالعه اسرار زیبایی‌ های ادبیات اسپانیایی از قرن‌ های مختلف است. از نویسندگان و شاعران معروف مانند میگل ده سروانتس و گارسیا مارکز تا آثار کلاسیک مانند دون کیشوت و رمان سیاه، دانشجویان در مورد تاثیرات اجتماع یو فرهنگی این آثار آموزش می‌ بینند.

 

 1. فرهنگ اسپانیایی: در این بخش به مطالعه اقتصاد، مذهب، سیاست، تاریخ و هنر اسپانیا و سایر کشور های لاتین‌ زبان را در بر می‌ گیرد. دانشجو ها با تشابه‌ ها و تفاوت‌ های میان این کشور ها آشنا می‌ شوند.

 

 1. تاریخ اسپانیایی: در حد کم، در مورد تاریخ اسپانیا و دوران‌ های مختلف آن به شما توضیح داده می شوند. این موارد شامل دوره‌ های تاریخی مختلف مانند دوره طلایی اسپانیا و دوران کاخانه‌ های عربی است.

 

 1. هنر اسپانیایی و لاتین: مطالعه هنر های تصویری اسپانیا و کشور های لاتین‌ زبان، از معماری و نقاشی تا موسیقی و سینما، جز دروس مهم این رشته تحصیلی است. دانشجو ها با آثار معروف و همچنین جنبه ها و جربان های مختلف هنری آشنا می‌ شوند.

این رشته تحصیلی مقدمه ایست برای آشنایی با تاریخ، فرهنگ و زبان اسپانیایی و کشور های لاتین‌ زبان. همچنین فرصت‌ های شغلی در زمینه‌ های ترجمه، تدریس، مطالعات بین‌ المللی، رسانه و سفر به کشور های مورد مطالعه نیز در اختیار فارغ‌ التحصیلان این رشته وجود دارد.

بازار کار و آینده شغلی رشته زبان اسپانیایی

بازار کار و آینده شغلی رشته تحصیلی اسپانیایی با توجه به مهارت ها و تخصص افراد و نیاز های بازار کار در هر منطقه، بسیار می تواند متغیر باشد. به صورت کلی افراد فارغ التحصیل می توانند به عنوان متخصصان در زمینه‌ های مختلفی فعالیت کنند. در ادامه برخی از بازار کار و فرصت های شغلی رشته زبان اسپانیایی را مورد بررسی قرار داده ایم:

معلم یا استاد زبان اسپانیایی

افراد فارغ التحصیل در این رشته، مهارت‌ های لازم برای تدریس زبان اسپانیایی در مدارس، دانشگاه‌ ها یا به عنوان معلم خصوصی  را خواهند داشت.

مترجم یا مترجم تخصصی

کسانی که به این زبان مسلط هستند می توانند در حوزه ترجمه شفاهی و کتبی در حوزه‌ های مختلف مانند تجارت، حقوق، پزشکی و ادبیات فعالیت کنند.

مشاور مسافرتی

زمانی که دانشجویان درس‌ های مرتبط با فرهنگ و جغرافیا را بخوانند، قادر هستند تا به عنوان مشاوران مسافرتی در زمینه تور های کشور های اسپانیایی و لاتین‌ زبان فعالیت کنند.

کارشناس ارتباطات چند زبانه

در شرکت های چند ملیتی، افراد با تسلط به زبان‌ های متعدد، به عنوان کارشناس ارتباطات چند زبانه و ترجمه، فارغ‌ التحصیلان اسپانیایی مورد نیاز هستند.

روزنامه‌ نگاری یا رسانه‌ ها

افراد متخصص در این رشته می توانند در حوزه روزنامه‌ نگاری، رسانه های اجتماعی، تحلیل‌ های سیاسی و تولید محتوا در زبان اسپانیایی فعالیت کنند.

تجارت بین‌ المللی

شرکت ها و موسسه هایی که با کشور های اسپانیایی زبان کار می کنند، نیاز به کارشناسانی با دانش فرهنگی و زبانی مناسب خواهند داشت.

مدیریت فرهنگی

در سازمان‌ های فرهنگی، گالری‌ های هنری، موزه‌ ها و ادارات مسئول فرهنگ و هنر، مدیرانی با دانش در زمینه‌ های فرهنگ اسپانیایی و لاتین‌ زبان مورد نیاز هستند.

کارشناس امور بین‌ المللی

افراد فارغ التحصیل شده در این رشته می توانند در سازمان‌ ها و شرکت‌ هایی که در حوزه‌ های بین‌ المللی فعالیت می‌ کنند، به عنوان کارشناس امور بین‌ المللی و ترجمه درگیر شوند.

برای موفقیت در این رشته و استفاده از فرصت های شغلی، مهم است که دانشجو مهارت‌ های زبانی بالا، فهم عمیق از فرهنگ‌ ها، ادبیات و تاریخ اسپانیایی و توانایی ترجمه و ارتباطات فرهنگی را در خود تقویت کنند.

کشور هایی با زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی به عنوان زبان رسمی و یا زبان اقلیت در بسیاری از کشور ها به کار می‌ رود. لیست کشور هایی با زبان اسپانیایی:

اسپانیا (Spain)، مکزیک (Mexico)، کلمبیا (Colombia)، آرژانتین (Argentina)، پرو (Peru)، ونزوئلا (Venezuela)، شیلی (Chile)، اکوادور (Ecuador)، گواتمالا (Guatemala)، کوبا (Cuba)، دومینیکن (Dominican Republic)، بولیوی (Bolivia)، هندوراس (Honduras)، سلوادور (El Salvador)، نیکاراگوئه (Nicaragua)، پاناما (Panama)، کاستاریکا (Costa Rica)، پرتوریکو (Puerto Rico)

کشور های دیگر: زبان اسپانیایی به عنوان زبان اقلیتی در کشور های دیگری مانند آمریکا، کانادا، استرالیا و برخی کشور های اروپایی نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

رتبه لازم برای قبولی

رشته زبان اسپانیایی به صورت بدون کنکور و به صورت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی وجود دارد. در سال ۱۴۰۱ در دانشگاه علامه طباطبایی تا رتبه ۶ هزار منطقه ۲، رتبه ۱۷ هزار منطقه ۳ و رتبه ۵ هزار با سهمیه منطقه یک، پذیرش صورت گرفته است.

رشته زبان اسپانیایی خوبه؟

این رشته برای چه کسانی مناسب است؟

رشته تحصیلی اسپانیایی برای افرادی مناسب است که علاقه به مطالعه و تحقیق در مورد زبان، تاریخ و فرهنگ کشور های اسپانیایی و لاتین‌ زبان داشته باشند. این رشته تحصیلی به افراد زیر می‌ تواند مناسب باشد:

 1. علاقمندان به زبان‌ شناسی: اگر شما به تحلیل و مطالعه زبان‌ ها و ساختار زبانی علاقه دارید، رشته تحصیلی اسپانیایی می‌ تواند برای شما جذاب باشد. در این رشته، شما می‌ توانید به تفصیل به یادگیری و تدریس زبان اسپانیایی بپردازید.

 

 1. علاقمندان به ادبیات و هنر: اگر فردی هستید که به ادبیات اسپانیایی و لاتین‌ زبان علاقه دارید و می‌ خواهید آثار معروف و شاعران مشهور را بررسی کنید، این رشته گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

 

 1. علاقمندان به فرهنگ‌ شناسی: اسپانیا و کشور های لاتین‌ زبان دارای فرهنگ‌ متنوع و غنی هستند. اگر شما به مطالعه و تحلیل فرهنگ‌ ها و جوانب مختلف آن ها علاقه دارید، این رشته می تواند شما را در این مسیر همراهی کند.

 

 1. اهل مسافرت و ماجراجویی: اگر به مسافرت در کشور های اسپانیایی زبان علاقه دارید، رشته اسپانیایی می‌ تواند به شما فرصت‌ های مسافرتی جذابی ارائه دهد.

 

 1. ترجمه‌ گران و کارشناسان ارتباطات: کسانی که مهارت‌ های ترجمه و ارتباطات فرهنگی در زبان اسپانیایی دارند، می‌ توانند در زمینه ترجمه، مدیریت فرهنگی و ارتباطات بین‌ المللی فعالیت کنند.

 

 1. کسانی که به حوزه تدریس علاقه دارند: ااگر علاقه دارید به تریس و یا انتقال دانش اسپانیایی، می‌ توانید به عنوان معلم یا استاد زبان اسپانیایی فعالیت کنید.

 

 1. علاقمندان به تحقیقات و مطالعات بین‌ المللی: این رشته می‌ تواند در مطالعات بین‌ المللی و تحقیقات مربوط به کشور های اسپانیایی و لاتین‌ زبان مفید باشد.

به صورت کلی، رشته تحصیلی اسپانیایی برای کسانی مناسب است که علاقه به تعمق در فرهنگ‌ ها، زبان‌ ها و تاریخ کشور های اسپانیایی و لاتین‌ زبان دارند و از این تحلیل‌ ها در مسیر های مختلف شغلی و تحصیلی می توانند استفاده کنند.


در این وبسایت می توانید به سادگی سوالات و مشکلات تحصیلی خود را بپرسید

فرصتی را برای مشاوران و معلمان فراهم کرده ایم تا با پاسخگویی به این سوالات، دیده و شناخته شوند

این خدمات چیست و چگونه ارائه می شوند؟

همین حالا می خواهم با این خدمات آشنا شوم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+