اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

دوره مهارت آموزی فرهنگیان – هزینه ثبت نام و مدارک مورد نیاز

دوره مهار آموزی فرهنگیان یک دوره یکساله برای معلمانی است که قبول شده اند و قصد ورود به حوزه معلمی را دارند ایجاد شده است تا آن ها را برای کلاس درس و چالش های که قرار است تجربه کنند آماده می کند. ثبت نام در دوره مهارت آموزی بسیار ساده است و پیچیدگی خاصی ندارد و کاملا توضیح داده شده است.

سعی ما بر این بوده است که تمامی موارد در این مقاله بررسی و پاسخ داده شوند. اگر سوالات شما با خواندن این مقاله به صورت کامل برطرف نشد، با شوق در قسمت نظرات منتظر سوال شما هستیم

آزمون استخدامی معلمی

بعد از شرکت در آزمون استخدامی و قبولی اولیه و قبول شدن در مصاحبه باید در دوره مهارت آموزی ثبت نام کنید. طول این دوره یکسال است و باید حتما این دوره را به صورت کامل بگذرانید.

این دوره اهدافی را با خود دنبال می کند به همین خاطر آموزش و پرورش تاکید دارد همه معلمان قبل از شروع تدریس خود باید در این دوره شرکت کنند و در صورت شرکت نکردن، حکم استخدامی آن ها لغو خواهد شد.

دوره مهارت آموزی فرهنگیان چیست؟

دوره مهارت آموزی فرهنگیان یک دوره‌ آموزشی در زمینه آموزش و پرورش است که با هدف توسعه مهارت ‌های فرهنگی و تربیتی ایجاد شده است.

این دوره به صورت کلی برای فرهنگیان و معلمان ایجاد شده است تا به آن‌ ها کمک ‌کند تا در فرآیند آموزش و پرورش عملکرد بهتری را از خود ارائه دهند.

دوره مهارت آموزی فرهنگیان شامل مفاهیم و اصول اساسی مهم در آموزش و پرورش است. کارآموزان در این دوره با اصول و روش ‌هایی که در آموزش استفاده می شود آشنا می شوند. هدف اصلی این دوره افزایش مهارت‌ های فرهنگی و تربیتی معلمان در راستای پرورش بهتر دانش ‌آموزان و نوجوانان است.

این دوره معلمان را با روش‌ها و فنون آموزش و پرورش، مبانی نظری، مدیریت کلاس درس، ارتباط های فردی و گروهی و مدیریت زمان آشنا می‌کند. علاوه بر موارد گفته شده، با اصول تربیتی مختلف مانند تربیت اخلاقی، تربیت مثبت، تربیت ملی، تربیت مذهبی و تربیت خانوادگی آشنا می کند.

در دوره مهارت آموزی فرهنگیان به مهمترین مسائل و چالش‌ هایی که در فرایند آموزش و پرورش ممکن است ایجاد شود پرداخته شده است. این موضوعات شامل مواردی مانند مسائل روان ‌شناختی، رفتارهای ناپسند دانش‌آموزان، نیازهای فرهنگی دانش‌آموزان، رفتارهای آزار دهنده و مزاحم، رفتارهای خشونت‌ آمیز و رفتارهای ناشی از بی ‌توجهی به دیگران می ‌باشند.

معلمان در این دوره با راهکار های مقابله با موارد گفته شده آشنا می شوند تا در صورت رخ دادن هر یک از موارد بتوانند واکنش های درست را نشان دهند. در نهایت دوره مهارت آموزی فرهنگیان به معلمان تازه وارد کمک می کند تا در حین آموزش به بهترین شکل ممکن عمل کنند.

نحوه ثبت نام در دوره مهارت آموزی

ثبت نام به صورت دو مرحله ای است. مرحله اول ثبت نام غیر حضوری است و مرحله دوم ثبت نام حضوری است.

  • ثبت نام غیر حضوری

اولین قدم این است که وارد سایت (hr.cfu.ac.ir) شوید. بعد از ورود باید وارد سامانه شوید.

دوره مهارت آموزی آموزش و پرورش

برای وارد شدن به سامانه باید کد داوطلبی و کد ملی داشته باشید. بعد از وارد کردن موارد خواسته شده وارد سامانه خواهید شد(طبق تصویر زیر)

دوره مهارت آموزی فرهنگیان

بعد از اینکه وارد شدید باید مدارک مورد نیاز را آپلود کنید و ارسال درخواست را بزنید.

مدارک مورد نیاز شامل:

اسکن مدارک هویتی مانند تمامی صفحات شناسنامه و اسکن پشت و رو کارت ملی.

عکس پرسنلی اسکن شده با کیفیت بالا برای آپلود کردن نیاز دارید.

اگر آقا هستید باید اسکن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم خود را با کیفیت بالا در سامانه بارگذاری کنید.

اسکن آخرین مدرک تحصیلی نیز از مواردی است که باید آپلود کنید.

مدارکی مانند icdl و مدرک روخوانی قران را اگر دارید در قسمت مورد نظر بارگذاری کنید.

در نهایت دکمه ارسال درخواست را بزنید تا درخواست شما ثبت شود. اگر درخواست شما با موفقیت ثبت شود به شما کد رهگیری داده خواهد شد.

  • ثبت نام حضوری

بعد از اعلام شدن زمان و مکان گفته شده در ثبت نام غیر حضوری، باید مدارک مورد نظر را تهیه و با خود ببرید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام حضوری شامل پرینت ثبت نام غیر حضوری، گواهی مدرک تحصیلی، مدارک هویتی، کارت پایان خدمت یا معافیت دائم و معرفی نامه استان.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد آزمون استخدامی معلمان

سوالات پرتکرار

هزینه ثبت نام چقدر است؟

هزینه کلی ثبت نام و موارد مختلف چیزی حدود ۱.۵ میلیون تومان می شود که به عنوان شهریه محاسبه می شود.

دوره مهارت آموزی فرهنگیان در کجا برگزار می شود؟

دوره برای هر متقاضی بسته به مکان و محل زندگی اش دارد و در شهر متقاضی و در پردیس دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود.

اطلاعاتم را در زمان ثبت نام اشتباه وارد کرده ام، قابل ویرایش است؟

به سایت مراجعه کنید اگر قابل ویرایش بود که می توانید ویرایش کنید در غیر اینصورت به صورت حضوری مراجعه کنید تا موارد اشتباه را برای شما اصلاح کنند.

۲ جلسه غیبت = با لغو حکم استخدام

جمع بندی

دوره مهارت آموزی آموزش و پرورش برای افرادی است که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش قبول شده اند و مصاحبه خود را با موفقیت پشت سر گذاشته اند. این دوره جهت آماده کردن معلمان تازه وارد به شغل معلمی است.

این دوره توسط دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود و در پریس دانشگاه فرهنگیان اجرا می شود. ثبت نام به دو صورت حضوری و غیر حضوری صورت می گیرد. این دوره یکساله است و باید به صورت منظم و پیوسته در جلسات آن حضور داشته باشید زیرا در صورت جدی نگرفتن این دوره، حکم استخدام شما به سادگی لغو خواهد شد. در صورت لغو حکم استخدام هیچ مبلغی به شما عودت داده نمی شود.

برای اینکه در آزمون استخدامی معلمی شرکت کنید باید شرایط ثبت نام را داشته باشید. اگر شرایطش را داشته باشید می توانید ثبت نام کنید و وارد شغل معلمی شوید. هر ساله در سایت سنجش اطلاعیه ای مبنی بر استخدام آموزش و پرورش برای معلمی اعلام می شود که می توانید از این فرصت استفاده کنید.


پلتفرم تخصصی دانش پژوه این فضا را فراهم کرده است تا هیچ دانشجو و کنکوری در زمان تحصیل و کنکور خود تنها نباشد و بتواند از طریق این سیستم مشکلات خود را حل کند و با افراد دیگر تعامل داشته باشد.

فرصتی فراهم است تا مشاوران و معلمان مشتاق خودشان را نشان دهند و به واسطه فعالیتشان نیز دیده شوند و به درامد بالا برسند.

این خدمات به صورت کاملا رایگان در دسترس همه افراد است.

چگونه این خدمات توسط ما ارائه می شوند؟

همین الان می خوام بدونم این خدمات چی هستن

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+