اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

بهترین روش مطالعه زبان برای کنکور – خواندن واژگان و کلوز تست

روش مطالعه زبان برای کنکور برای هر فرد می تواند کاملا متفاوت باشد. باید یک اصول برای مطالعه برای هر بخش از سوالات کنکور که شامل بخش واژگان، کلوز تست، درک مطلب و گرامر است را رعایت کنید. در ادامه اصول هایی برای روش خواندن بهتر گرامر کنکور، کلوز تست، واژگان و درک مطلب را توضیح داده ایم.

روش مطالعه زبان برای کنکور

در کنکور زبان انگلیسی، از موارد موارد گفته شده در زیر، به صورت ترکیبی، سوال طرح می شوند و می توانید از روش مطالعه زبان برای کنکور در ادامه استفاده کنید:

 1. Reading Comprehension (مفاهیم درک مطلب): این موارد شامل خواندن متون و درک مفاهیم، پرسش‌ ها و تمرین‌ های مرتبط با آن است.

 

 1. Grammar (دستور زبان): بررسی ساختار های گرامری، دستور های جمله‌ سازی و کاربرد های صحیح زمان‌ ها و واژگان.

 

 1. Vocabulary (واژگان): تست‌ هایی که شامل تشخیص صحیح لغات درسی در درس زبان می باشند.

 

 1. Writing (نوشتاری): تمرین‌ هایی که شامل نوشتن صحیح در دسته بندی های مختلف می شوند.

 

هر کدام از بخش های بالا را در قالب سوالات کنکور به صورت واژگان، درک مطلب، کلوز تست و گرامر توضیح داده ایم:

واژگان در کنکور

واژگان انگلیسی بسیار مهم هستند و برای موفقیت در کنکور باید برای این بخش وقت زیادی یگذارید. راهکاری هایی را برای یادگیری بخش واژگان مطرح کرده ایم که می توانید با انجام آن، در این بخش قوی شوید.

 1. مطالعه فعال و مداوم: مطالعه متون مختلف انگلیسی مانند روزنامه‌ ها، کتاب‌ ها و مقالات به شما در یادکیری واژگان جدید کمک می کند. برای کنکور نیز باید اول از همه کتاب درسی را بخوانید و واژگان آن ها را یاد بگیرید.

 

 1. استفاده از جعبه لایتنر: ساخت کارت‌ های حافظه با لغات جدید و استفاده روزانه از آن‌ ها برای مرور و تثبیت کمک می‌ کند.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت جعبه لایتنر

 1. استفاده از برنامه‌ های یادگیری زبان: برنامه‌ های موبایلی یا کامپیوتری کمک می‌ کنند تا واژگان را با استفاده از کارت‌ های حافظه از پیش ساخته شده تمرین‌ و تکرار کنید تا واژگان در ذهن شما ماندگار شوند.

 

 1. نوشتن و استفاده عملی: واژگان را در جملات خود استفاده کنید، برای خودتان داستان‌ با موضوعات مختلف بنویسید و از واژگان جدید در آن استفاده کنید.

 

 1. گسترش دایره واژگانی: هر روز به دنبال لغات جدید باشید و سعی کنید دایره واژگانی‌ خود را گسترش دهید.

 

 1. گروه‌ های مطالعه: با دوستان یا همکلاسی‌ هایتان گروه‌ های مطالعه تشکیل دهید و با هم واژگان را مرور و از واژگان همکلاسی های خود استفاده کنید.

 

 1. تکرار مداوم: تکرار و مرور هر روزه واژگان جدید کمک می‌ کند تا این واژگان در حافظه بلند مدت شما تثبیت شوند.

 

 1. استفاده از منابع آموزشی مناسب: استفاده از منابع مناسبی مانند کتاب‌ های درسی، دوره‌ های آموزشی آنلاین و منابع تالیفی کمک درسی که برای کنکور مناسب هستند، مفید است.

با تمرین مداوم و استفاده از شیوه های مختلف یادگیری، می‌ توانید واژگان انگلیسی را به خوبی در کنکور یاد بگیرید و درصد بالایی را کسب کنید.

روش خواندن گرامر کنکور

یادگیری گرامر زبان انگلیسی برای کنکور به تمرین و تکرار زیاد نیازد دارد. می توانید از روش خواندن گرامر کنکور در زیر استفاده کنید و نتیجه بگیرید:

مفهوم اصولی گرامر

در اولین قدم باید با مفهوم اصلی گرامر و قواعد پایه و اساسی آشنا شوید. درک قواعد اصلی مانند زمان‌ ها، صفت‌ ها، قید ها و ساختار های جملات اساسی است.

مرور کتاب‌ ها و منابع گرامری

کتاب ها و منایع آموزشی متفاوتی برای استفاده وجود دارند. کتاب‌ های درسی، منابع مخصوص کنکور و کتاب‌ های آموزشی گرامر می‌ توانند در یادگیری گرامر به شما کمک کنند.

تمرین با تست‌ ها و سوالات گرامری

حل کردن تست‌ ها و سوالات مربوط به گرامر از منابع مختلف، کتاب های دارای سوالات تالیفی و سوالات کنکور، به شما کمک می‌ کند قواعد را بهتر درک کنید.

مشاهده مثال‌ ها و جملات نمونه

مشاهده و تحلیل جملات نمونه که از قواعد گرامری استفاده کرده‌ اند، به درک بهتر و استفاده موثرتر گرامر کمک می کنند.

گسترش دایره واژگانی به همراه گرامر

هنگام یادگیری واژگان، به قواعد گرامری نیز توجه کنید. بسیاری از کلمات با قواعد خاصی همراه هستند.

پرسش و پاسخ

هر قسمت از گرامر ار که متوجه نشدید باید با پرسیدن از افراد آگاه و یا استفاده از منابع آنلاین مانند سایت دانش پژوه، مشکلات درسی خود را حل کنید.

نوشتن و گفتار

استفاده از گرامر در نوشته‌ ها و مکالمات روزمره به شما کمک می کند تا قواعد در ذهن شما تثبیت و ماندگار شود.

با تمرین مداوم و استفاده از منابع متنوع و متمرکز بر روی گرامر، قادر خواهید بود تا گرامر را یاد بگیرید و برای کنکور آماده شوید.

بیشتر بخوانید: نحوه خواندن درس دینی کنکور

روش خواندن کلوز تست

کلوز تست‌ ها در کنکور زبان انگلیسی به صورت جای خالی یا کلمات از متنی هستند که باید با کلمه یا عبارت مناسب پر شوند. برای موفقیت در این نوع تست‌ ها، می توانید از روش خواندن کلوز تست در زیر استفاده کنید:

 • مرور متون زیاد: خواندن متون مختلف انگلیسی با درجه های مختلف سختی و تنوع موضوعی به شما کمک می‌ کند تا با نحوه استفاده از کلمات و عبارات در جملات آشنا شوید.

 

 • تمرکز بر روی ساختار جملات: ساختار جملات و منطق پشت جاهای خالی در جملات در پاسخ دهی به تست ها مهم هستند. گاهی اوقات می‌ توان با توجه به ساختار جمله، کلمه یا عبارت مناسب را به سادگی حدس زد.

 

 • کلمات کلیدی: در متون، کلمات کلیدی نشان دهنده مفهوم کلی از یک جمله هستند. اگر به دنبال راهنمایی برای پر کردن جاهای خالی هستید، باید به دنبال کلمات کلیدی و مفهوم کلی جمله باشید.

 

 • تناقض های متن: جله به کاتر برده شده با گزینه های موجود به صورت متناقض وجود دارند. سه گزینه متناقض هستند و می توانید با پیدا کردن تناقض ها، جواب صحیح را پیدا کنید.

 

 • تمرین با تست‌ ها: حل کردن تست‌ های متفاوت و زیاد از منابع مختلف، شما را با الگو های مختلف جملات و نحوه پر کردن جاهای خالی آشنا می کند.

 

 • گسترش دایره واژگانی: داشتن دایره واژگان بزرگ و متنوع به شما کمک می‌ کند تا در پر کردن جاهای خالی از کلمات مناسب استفاده کنید.

همیشه به دقت متن را مطالعه کرده و سپس با توجه به مفهوم جمله و ارتباط با سایر بخش‌ ها، جواب مناسب را انتخاب کنید. با تمرین مداوم، می‌ توانید در کلوز تست‌ های زبان انگلیسی به مهارت کافی برسید.

نحوه خواندن کلوز تست زبان برای کنکور

روش خواندن و مطالعه گرامر و کلوز تست برای کنکور

درک مطلب زبان در کنکور

درک مطلب دارای ۸ سوال در کنکور می باشد. بنابراین درصد بالایی را شامل می شود که باید روی آن زمان و تمرکز کافی را بگذارید. می توانید با استفاده از روش های زیر، در بخش درک مطلب زبان قوی شوید:

 1. مطالعه مستمر: هنگام مطالعه، فقط متن را نخوانید، سعی کنید تا متن را به صورت جزئی بنگرید. این به معنای پرسش خود از متن، توجه به جزئیات و استنباط اطلاعات مخفی در متن است.

 

 1. تمرین مداوم با تست‌ ها: حل تست‌ های مختلف کنکور و کنکوری های آزمایشی به شما کمک می کند تا با ساختار های متنوع و نحوه سوال‌ پرسیدن آشنا شوید.

 

 1. تمرکز بر ساختار متن: درک ساختار متن ( مقدمه، بدنه و نتیجه) کمک می کند تا موضوعات موجود در متن را بهتر درک کنید.

 

 1. توجه به ساختار جملات: درک قواعد گرامری، مفاهیم و کاربرد های جملات موجود در متن در تست های درک مطلب بسیار مهم است.

 

 1. گسترش دایره واژگانی: داشتن دایره وسیع از واژگان به شما کمک می‌ کند تا متن های سخت و پیچیده را بهتر درک کنید.

 

 1. خلاصه‌ سازی مطالب: به عنوان یک تمرین، سعی کنید مطالب خوانده شده را خلاصه کنید. به عبارتی چکیده مطلب خوانده شده را کشف کنید تا بتوانید به سوالات درک مطلب به خوبی پاسخ دهید.

 

 1. مطالعه متنوع: از منابع مختلفی به خواندن متن های مختلف بپردازید تا قدرت شما در تحلیل و درک داستان ها بالاتر رود.

 

 1. تمرین مکالمه و نوشتار: تمرین مکالمه و نوشتار می‌ تواند در درک مطلب به شما کمک کند و شما را برای درک مطلب کنکور آماده کند.

با تمرین مداوم و استفاده از شیوه های گوناگون، می‌ توانید مهارت درک مطلب خود را بهبود دهید و برای زبان انگلیسی در کنکور آماده شوید.

جمع بندی

درس زبان انگلیسی در کنکور برای همه رشته های نظری مهم است. بنابراین کسب درصد بالا در این درس بسیار مهم است. درس زبان به ۴ بخش تقسیم می شود که شامل درک مطلب، کلوز تست، گرامر و واژگان است.

تمامی بخش ها به هم مرتبط هستند و برای هر بخش باید به صورت جداگانه نیز مسلط شد. کل زبان واژگان + تمرین است. کافی است شما واژگان را یاد بگیرید، کلوز تست و درک مطلب دیگر تمرینی است.

اگر موارد بالا را برای خود بهینه کنید و گام به گام هر بخش را عمل کنید و به صورت مستمر ادامه دهید می توانید به درصد بالا در درس زبان انگلیسی در کنکور برسید.

پایان مقاله مطالعه روش مطالعه زبان برای کنکور


وبسایت دانش پژوه امکاناتی را فراهم کرده است تا دانش آموزان و کنکوری ها بتوانند با مشاوران و معلمان تعامل داشته باشد و مشاوران و معلمان نیز از این ارتباط سود ببرند.

همین حالا می خواهم با این خدمات آشنا شوم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+