اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

پردیس خودگردان چیست؟ شهریه و اعتبار مدرک پردیس خودگردان

اولین سوالی که برای کنکوری ها پیش می آید این است که عنوان پردیس خودگردان یا پردیس بین الملل در دفترچه انتخاب رشته به چه معناست. بعد از این سوال به سوال شهریه و اعتبار مدرک پردیس خودگردان می رسیم.

به صورت دقیق و جزئی به بررسی تک به تک این سوالات پرداخته ایم پس کافی است با ما همراه شوید تا بدانید شهریه پزشکی، پیراپزشکی و مهندسی پردیس خودگردان چقدر است و آیا این مدرک اعتباری دارد یا خیر.

دانشگاه های شهریه پرداز

در ایران دانشگاه های شهریه پرداز زیادی وجود دارند که هر کدام اجازه تحصیل بدون کنکور و با کنکور را به شما می دهند.

برخی رشته های این دانشگاه ها بدون کنکور هستند و برخی رشته ها دارای کنکور هستند که پذیرش آن از طریق کنکور سراسری صورت می گیرد.

دانشگاه های شهریه پرداز عبارتند از:

دانشگاه مجازی، دانشگاه آزاد، پیام نور، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی.

هر کدام از این دانشگاه ها شرایط و شهریه خاص خود را دارند که به صورت اختصاصی به دانشگاه شهریه پرداز پردیس خود گردان یا بین الملل می پردازیم و مابقی دانشگاه ها که عمومی ترند را اندکی توضیح خواهیم داد.

دانشگاه پردیس خودگردان چیست؟

پردیس خود گردان یا پردیس بین الملل یک دانشگاه شهریه پرداز است که برای دانشجویانی که قصد تحصیل با کیفیت را دارند اما رتبه خوبی در کنکور کسب نکرده اند بسیار مناسب است.

برای ورود به این دانشگاه سه راه وجود دارد:

از طریق کنکور سراسری

کنکور اختصاصی دانشگاه پردیس

تحصیل بدون کنکور

از سه روش می توانید وارد دانشگاه شهریه پرداز پردیس شوید. برخی رشته های بدون کنکور وجود دارند که می توانید بدون کنکور و با سوابق تحصیلی در آن ها ثبت نام کنید.

طبیعتا این رشته ها کم طرفدار هستند و در رشته های پزشکی و پیراپزشکی حتما باید در کنکور شرکت کنید اما رقابت بسیار سختی را پیش رو نخواهید داشت.

پردیس خودگردان برای چه رشته هایی است؟

در دانشگاه خود گردان بیشتر تمرکز رو رشته های پزشکی و پیراپزشکی است. رشته های مهندسی هم تا حدی ارائه می شوند آن هم فقط در دو دانشگاه شریف و امیر کبیر.

لازم به ذکر است که شرکت در پردیس خودگردان شریف و امیر کبیر با مصاحبه است و حتما باید مصاحبه دهید.

انتخاب رشته پردیس خودگردان

مهم ترین موضوع انتخاب رشته است. انتخاب رشته پردیس هم زمان با انتخاب رشته سراسری است. برای اینکه بتوانید در این دانشگاه انتخاب رشته کنید باید در رشته های غیر روزانه مجاز به انتخاب رشته شده باشید. در غیر اینصرت مجاز به حضور در دانشگاه پردیس نخواهید بود.

رشته های بدون کنکور هم در دفترچه سراسری وجود دارند که می توانید رشته های بدون کنکور پردیس بین الملل را در آن پیدا کنید و در فرم انتخاب رشه کد آن رشته ها را وارد کنید.

شهریه پردیس خودگردان

در تمامی دانشگاه های شهریه پرداز دو نوع شهریه وجود دارد. یکی از این شهریه ها ثابت است و دیگری شهریه متغیر است.

اگر در رشته مهندسی برق تحصیل کنید شهریه ثابت برای همه دانشجو ها یکسان است و شهریه متغیر برای هر فرد بستگی به تعداد واحد های آن شخص متفاوت است.

شهریه در پریس خودگردان بسیار بالا است به همین خاطر هر فردی نمی تواند وارد رشته های این دانشگاه شود و تحصیل کند.

شهریه هر رشته هر سال توسط هیات امنا دانشگاه اعلام می شود و برای دیدن شهریه دقیق می توانید به سایت اصلی دانشگاه پردیس مراجعه کنید.

پردیس بین الملل خودگردان بدون کنکور

اعتبار مدرک پردیس خودگردان

رتبه قبولی مورد نیاز

برای اینکه در پردیس خودگردان قبول شوید خیلی رتبه ملاک نیست و بیشتر توان پرداخت شهریه ملاک است. آیا توانایی پرداخت شهریه را دارید؟ شهریه برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی بسیار زیاد است .

اگر نفر آخر قبول شده در رشته پزشکی را در نظر بگیرید، رتبه آن را ۴ یا ۵ برابر کنید، آن رتبه می تواند در دانشگاه پردیس پزشکی بخواند.

برای مثال اگر اخرین رتبه قبولی در دانشگاه روزانه ۳۰۰ باشد ، برای قبولی در پردیس خودگردان نیاز به رتبه ای نزدیک به ۱۵۰۰ دارید.

اعتبار مدرک پردیس خودگردان

اگر در دانشگاه پردیس تحصیل کنید و در نهایت مدرک خود را دریافت کنید، مدرک شما یک مدرک معتبر و ارزشمند است.

مدرک شما همانند مدرک دیگر دانشگاه ها است و در آن پردیس ذکر شده است. این موضوع مانعی برای شما ایجاد نمی کند و مدرک شما برای همه جا حتی مهاجرت تحصیلی مورد استفاده خواهد بود.

سوالات پرتکرار

رشته های پردیس خودگردان نیمه متمرکز هستند؟

قبلا تمامی رشته های پردیس به صورت نیمه متمرکز بودند اما الان همه رشته ها به صورت متمرکز هستند.

رشته های متمرکز و نیمه متمرکز چیست؟

وقتی در رشته های متمرکز قبول شوید کار تمام است و می توانید در دانشگاه ثبت نام کنید و تحصیل کنید. اما اگر در رشته های نیمه متمرکز قبول شوید کار تازه شروع شده است و برای اینکه بتوانید وارد آن رشته شوید و تحصیل کنید باید در مصاحبه بعد از نتیجه اولیه شرکت کنید و قبول شوید.

برای اینکه در مورد رشته های متمرکز و نیمه متمرکز بیشتر بدانید روی دکمه زیر بزنید.

رشته متمرکز و نیمه متمرکز چیست؟

شهریه رشته های پزشکی و پیراپزشکی در پردیس خودگردان چقدر است؟

در پردیس خودگردان برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی شهریه های بالایی در نظر گرفته شده است و هر ساله حداقل ده درصد به این شهریه افزوده می شود.

اگر قصد تحصیل در رشه پزشکی را دارید باید هر ترم حداقل ۱۲ میلیون تومان پرداخت کنید و اگر قصد تحصیل در رشته های پیراپزشکی را داشته باشید حداقل مبلغ پرداختی شما به ازای هر ترم، ۵ میلیون تومان است.

امکانات دانشگاه پردیس چیست؟

در دانشگاه های پردیس امکانات به صورت دائمی و با کیفیت خوب ارائه می شوند مانند خوابگاه، غذا، حمل و نقل و …

شهریه مقطع ارشد و دکتری چقدر است؟

در مقطع ارشد و دکتری در رشته های مهندسی شهریه ها اندکی بالا هستند و برای تحصیل در ارشد به ازای هر ترم حداقل باید ۷ میلیون پرداخت کنید.

برای مقطع دکتری این مبلغ بالاتر است و حداقل مبلغ پرداختی برای هر ترم حدودا ۱۵ میلیون تومان است.

هزینه انصراف از دانشگاه پردیس چقدر است؟

برای اینکه از دانشگاه های شهریه پرداز انصراف دهید اصولا باید هزینه شهریه های ثابت ترم های باقی مانده را پرداخت کنید. اما هر دانشگاه شرایط انصرافی خود را دارد که باید در آیین نامه آن ها و از بخش آموزش دانشکده به صورت کامل از آن مطلع شوید.

کلاس ها با کلاس های دوره روزانه یکی است؟

کلاس ها با کلاس افرادی که در رشته روزانه درس می خوانند یکی نیستند و محل برگزاری کلاس ها در واحد پردیس دانشگاه است. اما برنامه های آموزشی و اساتید مشترک هستند.

آیا می توانم از دانشگاه پیام نور به پردیس انتقالی بگیرم؟

جهت انتقالی نمی شود از دانشگاه های دیگر به پردیس خودگردان انتقالی گرفت مگر اینکه از یک پردیس به پردیس دیگر انتقالی بگیرید.

می خواهم در پردیس دکتری بخوانم، چه باید کرد؟

برای دکتری باید در آزمون دکتری ثبت نام کنید و در صورت مجاز شدن می توانید در پردیس خودگردان انتخاب رشته کنید و ادامه تحصیل دهید.

مدرک پردیس خودگردان برای اپلای معتبر است؟

خیلی از افراد بر این تصورند چون پردیس خودگردان پولی است مدرکش ارزشی ندارد و نمی شود با آن اپلای کرد یا در آزمون های استخدامی از آن استفاده کرد.

باید خیال شما را راحت کنیم که مدرک این دانشگاه شهریه پرداز معتبر است و می توانید با آن اپلای انجام دهید.

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی

تطبیق واحد از دولتی به پردیس امکانپذیر است؟

تطبیق واحد از هر دانشگاهی به دانشگاه دیگر امکانپذیر است اما هر دانشگاه قوانین خاص خود را برای تطبیق واحد دارد که بهتر است از آموزش دانشکده خود سوال بفرمایید تا قانون دقیق تطبیق واحد را به شما برای آن دانشگاه بگویند.


پرسیدن سوالات و رسیدن به پاسخ آن ها می تواند یک مزیت فوق العاده برای هر محصل و کنکوری باشد به خصوص اگر به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته باشد.

دانش پژوه فضایی را برای معلمان و مشاوران فراهم کرده است تا به سادگی بتوانند به سوالات محصلان پاسخ دهند. پاسخ دهی شما دارای مزیت های فراوانی است.

همین حالا از این خدمات آگاه شوید

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+