اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

قبول نشدن در امتحانات شهریور – اگر در امتحانات نهایی دی قبول نشویم

قبول نشدن در امتحانات شهریور به منزله پایان کار نیست و نیاز نیست نگران باشید زیرا آموزش و پرورش فرصت های زیادی را برای جبران در اختیار دانش آموزان قرار داده است. برخی افراد می گویند اگر در شهریور قبول نشویم باید از اول آن پایه تحصیلی را بگذرانیم، آیا همچین چیزی صحت دارد؟ پاسخ این سوال به صورت کامل در این مقاله داده شده است. اما سوال دیگری نیز وجود دارد که اگر در امتحانات نهایی دی ماه قبول نشویم چه می شود؟

امتحانات شهریور:

کسانی که در خرداد در امتحان نمره قبولی را نگرفته اند فرصتی برایشان فراهم شده است تا در شهریور ماه همان سال بتوانند نمره کم خود را جبران کنند و معدل خود را بالا ببرند و مردودی را از کارنامه خود حذف کنند.

پس اگر هر چندتا درس را قبول نشده اید نگران نباشید زیرا شهریور ماه در اختیار شماست تا جبران کنید. امتحانات از هفته دوم شهریور ماه(تقریبی) شروع می شوند و تا پایان شهریور ماه به اتمام می رسند.

بدیهی است افرادی که برنامه ریزی دارند و آماده می شوند برای امتحانات شهریور ماه، قبول می شوند و افرادی که آماده نیستند به مشکل بر می خورند و در شهریور ماه هم نمی توانند نمره قبولی را بگیرند.

اما افرادی که در شهریور نیز نمی توانند قبول شوند تکلیفشان چیست؟

قبول نشدن در شهریور:

شهریور شد و امتحانات به پایان رسید. ممکن است نتایج اعلام شود و شما جز افرادی باشید که قبول نشده اید. حالا تکلیف چیست؟

خوشبختانه آموزش و پرورش به دانش آموزان تجدیدی فرصت های زیادی را برای جبران داده است.

کسانی که در شهریور نیز قبول نشده اند فرصتی دارند تا در دی ماه در همان سال، بار دیگر دروس تجدید شده را امتحان دهند و جبران کنند.

لازم به ذکر است که این امتحانات فرصت هایی هستند تا شما آماده شوید و جبران کنید و اگر آماده نباشید نمی توانید در دی ماه هم نیز قبول شوید.

امتحانات نهایی:

ممکن است امتحان نهایی داشته باشید و تجدید آورده باشید. می توانید در شهریور ماه امتحان دهید و در صورت قبول نشدن نیز می توانید در دی ماه مجدد امتحان دهید و جبران کنید.

اما اگر در امتحانات نهایی دی قبول نشویم چه؟ باید بگوییم آموزش و پرورش ول کن شما نیست و سال آینده در خرداد از شما امتحان مجدد می گیرد.

  • امتحان نهایی دوازدهم

اگر در سال دوازدهم تحصیل می کنید و قصد دارید در دانشگاه دولتی تحصیل کنید و کنکور دهید، باید بدانید قبول شدن در دروس بسیار مهم است.

امکان دارد درسی را در امتحان نهایی در خرداد تجدید شوید و نتوانید تبصره بزنید. باید مجدد آن را امتحان هید و در صورت قبول نشدن می توانید مجدد در شهریور ماه آزمون دهید و قبول شوید.

اگر کنکور داده باشید و انتخاب رشته کرده باشید و قبول نیز شده باشید و درس تجدیدی داشته باشید که در شهریور نیز قبول نشده اید، نمی توانید وارد دانشگاه شوید و تحصیل کنید.

این بهترین حالت است و اگر شما درس قبول نشده داشته باشید و انتخاب رشته کرده باشید و قبول شده باشید و نتوانید به دانشگاه بروید به مدت یکسال محروم خواهید شد.

اگر ورودی بهمن باشید

ممکن است انتخاب رشته کرده باشید و ورودی ترم بهمن به دانشگاه باشید در اینصورت مشکلی نیست و در دی ماه می توانید آزمون دهید و قبول شوید سپس در دانشگاه شرکت کنید.

حالا اگر در امتحانات نهایی دی قبول نشویم چه؟ همان اتفاق قبل تکرار خواهد شد و محروم می شوید و مجدد باید در سال آینده در خرداد ماه امتحان تجدیدی دهید.

قبول نشدن در امتحانات نهایی شهریور و دی ماه

اگر در شهریور قبول نشویم

امتحان نهایی پایه نهم:

در امتحانات نهایی باید بیشتر دقت داشته باشید. زیرا امتحانات نهایی مانند امتحانات مدرسه نیستند که در صورت قبول نشدن در آن با معلم های خود صحبت کنید و به شما ارفاق کنند و نمره قبولی را بگیرید.

امتحانات نهایی بسیار جدی هستند و به صورت هماهنگ هستند. معلمان شما تاثیری در نمرات آن ندارند و هر نمره ای را بگیرید مستقیم در کارنامه ثبت خواهد شد.

کسانی که در خرداد ماه قبول نشده اند می توانند از تک ماده در صورت داشتن شرایط آن استفاده کنند. اگر شرایطش را نداشته باشند می توانند در شهریور ماه در آزمون هماهنگ یا نهایی تجدیدی ها شرکت کنند.

اگر در شهریور موفق به کسب نمره مجاز قبولی نشدید مجدد می توانید در امتحان دی ماه شرکت کنید. در دی ماه هم امتحانات به صورت نهایی و هماهنگ است.

ممکن است بنا به دلایلی نیز در دی ماه نیز نمره مجاز را کسب نکنید که باز به شما فرصت جبران می دهند که در خرداد ماه سال آینده امتحان دهید و قبول شوید.

لازم به ذکر است که اگر در شهریور قبول نشوید مشکلی برای تحصیل در پایه دهم نخواهید داشت و می توانید ثبت نام کنید و در این پایه ادامه تحصیل دهید.

چه کنیم کارمان به شهریور و دی نکشد؟

استراتژی داشتن همیشه برنده جنگ های رو در رو را در تاریخ مشخص کرده است. هر ارتش و سپاه که با برنامه و استراتژی وارد میدان جنگ شده بود قطعا پیروز میدان می شد حتی اگر از نظر تعداد کمتر بودند.

حتی اگر صدبار از فردی که درس نمی خواند و برنامه ندارد امتحان بگیرند باز مردود می شود و چاره ای نیست.

اگر می خواهید درگیر این ماجراها نشوید قبل از شروع امتحانت خرداد برای این امتحانات آماده شوید و برنامه ریزی کنید. دروس را بخش بخش و با دقت بخوانید نه صرفا شب امتحان کتاب را با سرعت نور بخوانید.

پیشنهاد ما این است که به شدت روی آزمون های خرداد تمرکز بگذارید و پرونده آن سال تحصیلی را ببندید تا بتوانید پایه بعدی تحصیلی خود را بدون استرس و فشار شروع کنید.

دوازدهمی ها بخوانند

اگر دوازدهمی هستید امتحانات نهایی را جدی بگیرید زیرا بدون قبول شدن در امتحانات نهایی هرگز نمی توانید در هیچ دانشگاهی ثبت نام کنید زیرا برای ثبت نام در هر دانشگاهی نیاز به ارائه مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی دارید و اگر در سال دوازدهم درس تجدیدی قبول نشده داشته باشید به شما مدرک پیش دانشگاهی داده نمی شود و با نداشتن این مدرک هیچ دانشگاهی شما را ثبت نام نمی کند.

پس با هر بار قبول نشدن در امتحانات نهایی سال دوازدهم وقت خودتان هدر می رود.

سوالات پرتکرار

اگر در دی ماه قبول نشوم چه می شود؟

به شما فرصت مجدد داده می شود و می توانید در خرداد سال آینده مجدد در آزمون جدید شرکت کنید و نمره قبولی کسب کنید.

امتحانات دی ماه آسان است یا سخت؟

امتحانات نهایی همگی یک استاندارد دارند. فرقی ندارد در چه زمانی و با چه هدفی گرفته می شوند. سطح همه آن ها یکسان است و تفاوتی نخواهند داشت.

پایان مقاله اگر در شهریور قبول نشویم


همیشه به دنبال این بودیم که فضایی سالم را ایجاد کنیم تا کنکوری ها ، دانشجو ها و مشاوران و معلمان در آن حضور داشته باشند تا محصل ها بتوانند به راحتی بهترین معلمان و مشاوران را به نسبت سواد و عملکردشان پیدا کنند.

علاوه بر این معلمان و مشاوران بتوانند در فضایی سالم به رقابت بپردازند و خودشان را نشان دهند.

دانش پژوه به صورت رایگان این فضا را فراهم کرده است تا هر دو قشر بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

همین حالا می خواهم با این خدمات آشنا شوم

ارسال یک پاسخ