اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

قبول نشدن در امتحانات شهریور – اگر در امتحانات نهایی دی قبول نشویم

قبول نشدن در امتحانات شهریور به منزله پایان کار نیست و نیاز نیست نگران باشید زیرا آموزش و پرورش فرصت های زیادی را برای جبران در اختیار دانش آموزان قرار داده است. برخی افراد می گویند اگر در شهریور قبول نشویم باید از اول آن پایه تحصیلی را بگذرانیم، آیا همچین چیزی صحت دارد؟ پاسخ این سوال به صورت کامل در این مقاله داده شده است. اما سوال دیگری نیز وجود دارد که اگر در امتحانات نهایی دی ماه قبول نشویم چه می شود؟

امتحانات شهریور:

کسانی که در خرداد در امتحان نمره قبولی را نگرفته اند فرصتی برایشان فراهم شده است تا در شهریور ماه همان سال بتوانند نمره کم خود را جبران کنند و معدل خود را بالا ببرند و مردودی را از کارنامه خود حذف کنند.

پس اگر هر چندتا درس را قبول نشده اید نگران نباشید زیرا شهریور ماه در اختیار شماست تا جبران کنید. امتحانات از هفته دوم شهریور ماه(تقریبی) شروع می شوند و تا پایان شهریور ماه به اتمام می رسند.

بدیهی است افرادی که برنامه ریزی دارند و آماده می شوند برای امتحانات شهریور ماه، قبول می شوند و افرادی که آماده نیستند به مشکل بر می خورند و در شهریور ماه هم نمی توانند نمره قبولی را بگیرند.

اما افرادی که در شهریور نیز نمی توانند قبول شوند تکلیفشان چیست؟

قبول نشدن در شهریور:

شهریور شد و امتحانات به پایان رسید. ممکن است نتایج اعلام شود و شما جز افرادی باشید که قبول نشده اید. حالا تکلیف چیست؟

خوشبختانه آموزش و پرورش به دانش آموزان تجدیدی فرصت های زیادی را برای جبران داده است.

کسانی که در شهریور نیز قبول نشده اند فرصتی دارند تا در دی ماه در همان سال، بار دیگر دروس تجدید شده را امتحان دهند و جبران کنند.

لازم به ذکر است که این امتحانات فرصت هایی هستند تا شما آماده شوید و جبران کنید و اگر آماده نباشید نمی توانید در دی ماه هم نیز قبول شوید.

امتحانات نهایی:

ممکن است امتحان نهایی داشته باشید و تجدید آورده باشید. می توانید در شهریور ماه امتحان دهید و در صورت قبول نشدن نیز می توانید در دی ماه مجدد امتحان دهید و جبران کنید.

اما اگر در امتحانات نهایی دی قبول نشویم چه؟ باید بگوییم آموزش و پرورش ول کن شما نیست و سال آینده در خرداد از شما امتحان مجدد می گیرد.

 • امتحان نهایی دوازدهم

اگر در سال دوازدهم تحصیل می کنید و قصد دارید در دانشگاه دولتی تحصیل کنید و کنکور دهید، باید بدانید قبول شدن در دروس بسیار مهم است.

امکان دارد درسی را در امتحان نهایی در خرداد تجدید شوید و نتوانید تبصره بزنید. باید مجدد آن را امتحان هید و در صورت قبول نشدن می توانید مجدد در شهریور ماه آزمون دهید و قبول شوید.

اگر کنکور داده باشید و انتخاب رشته کرده باشید و قبول نیز شده باشید و درس تجدیدی داشته باشید که در شهریور نیز قبول نشده اید، نمی توانید وارد دانشگاه شوید و تحصیل کنید.

این بهترین حالت است و اگر شما درس قبول نشده داشته باشید و انتخاب رشته کرده باشید و قبول شده باشید و نتوانید به دانشگاه بروید به مدت یکسال محروم خواهید شد.

اگر ورودی بهمن باشید

ممکن است انتخاب رشته کرده باشید و ورودی ترم بهمن به دانشگاه باشید در اینصورت مشکلی نیست و در دی ماه می توانید آزمون دهید و قبول شوید سپس در دانشگاه شرکت کنید.

حالا اگر در امتحانات نهایی دی قبول نشویم چه؟ همان اتفاق قبل تکرار خواهد شد و محروم می شوید و مجدد باید در سال آینده در خرداد ماه امتحان تجدیدی دهید.

قبول نشدن در امتحانات نهایی شهریور و دی ماه

اگر در شهریور قبول نشویم

امتحان نهایی پایه نهم:

در امتحانات نهایی باید بیشتر دقت داشته باشید. زیرا امتحانات نهایی مانند امتحانات مدرسه نیستند که در صورت قبول نشدن در آن با معلم های خود صحبت کنید و به شما ارفاق کنند و نمره قبولی را بگیرید.

امتحانات نهایی بسیار جدی هستند و به صورت هماهنگ هستند. معلمان شما تاثیری در نمرات آن ندارند و هر نمره ای را بگیرید مستقیم در کارنامه ثبت خواهد شد.

کسانی که در خرداد ماه قبول نشده اند می توانند از تک ماده در صورت داشتن شرایط آن استفاده کنند. اگر شرایطش را نداشته باشند می توانند در شهریور ماه در آزمون هماهنگ یا نهایی تجدیدی ها شرکت کنند.

اگر در شهریور موفق به کسب نمره مجاز قبولی نشدید مجدد می توانید در امتحان دی ماه شرکت کنید. در دی ماه هم امتحانات به صورت نهایی و هماهنگ است.

ممکن است بنا به دلایلی نیز در دی ماه نیز نمره مجاز را کسب نکنید که باز به شما فرصت جبران می دهند که در خرداد ماه سال آینده امتحان دهید و قبول شوید.

لازم به ذکر است که اگر در شهریور قبول نشوید مشکلی برای تحصیل در پایه دهم نخواهید داشت و می توانید ثبت نام کنید و در این پایه ادامه تحصیل دهید.

چه کنیم کارمان به شهریور و دی نکشد؟

استراتژی داشتن همیشه برنده جنگ های رو در رو را در تاریخ مشخص کرده است. هر ارتش و سپاه که با برنامه و استراتژی وارد میدان جنگ شده بود قطعا پیروز میدان می شد حتی اگر از نظر تعداد کمتر بودند.

حتی اگر صدبار از فردی که درس نمی خواند و برنامه ندارد امتحان بگیرند باز مردود می شود و چاره ای نیست.

اگر می خواهید درگیر این ماجراها نشوید قبل از شروع امتحانت خرداد برای این امتحانات آماده شوید و برنامه ریزی کنید. دروس را بخش بخش و با دقت بخوانید نه صرفا شب امتحان کتاب را با سرعت نور بخوانید.

پیشنهاد ما این است که به شدت روی آزمون های خرداد تمرکز بگذارید و پرونده آن سال تحصیلی را ببندید تا بتوانید پایه بعدی تحصیلی خود را بدون استرس و فشار شروع کنید.

دوازدهمی ها بخوانند

اگر دوازدهمی هستید امتحانات نهایی را جدی بگیرید زیرا بدون قبول شدن در امتحانات نهایی هرگز نمی توانید در هیچ دانشگاهی ثبت نام کنید زیرا برای ثبت نام در هر دانشگاهی نیاز به ارائه مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی دارید و اگر در سال دوازدهم درس تجدیدی قبول نشده داشته باشید به شما مدرک پیش دانشگاهی داده نمی شود و با نداشتن این مدرک هیچ دانشگاهی شما را ثبت نام نمی کند.

پس با هر بار قبول نشدن در امتحانات نهایی سال دوازدهم وقت خودتان هدر می رود.

سوالات پرتکرار

اگر در دی ماه قبول نشوم چه می شود؟

به شما فرصت مجدد داده می شود و می توانید در خرداد سال آینده مجدد در آزمون جدید شرکت کنید و نمره قبولی کسب کنید.

امتحانات دی ماه آسان است یا سخت؟

امتحانات نهایی همگی یک استاندارد دارند. فرقی ندارد در چه زمانی و با چه هدفی گرفته می شوند. سطح همه آن ها یکسان است و تفاوتی نخواهند داشت.

پایان مقاله اگر در شهریور قبول نشویم


همیشه به دنبال این بودیم که فضایی سالم را ایجاد کنیم تا کنکوری ها ، دانشجو ها و مشاوران و معلمان در آن حضور داشته باشند تا محصل ها بتوانند به راحتی بهترین معلمان و مشاوران را به نسبت سواد و عملکردشان پیدا کنند.

علاوه بر این معلمان و مشاوران بتوانند در فضایی سالم به رقابت بپردازند و خودشان را نشان دهند.

دانش پژوه به صورت رایگان این فضا را فراهم کرده است تا هر دو قشر بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

همین حالا می خواهم با این خدمات آشنا شوم

دیدگاه ها ( ۲۲۷ )

 1. سلام من دو تا درس پایه یازدهم و دو تا درس پایه دهم رو تجدید شدم و امسال دوازدهمی هستم .. شهریور نمیتونم امتحان بدم وخواستم دی ماه امتحان بدم اما گفتن که دی ماه ققط ۳۷ واحد میتونی پاس کنی و این امتحانات رو باید شهریور سال دوازدهم پاس کنی .. الان ترسم از اینه که اگر شهریور امتحان بدم و قبول شم مشکلی برای ثبت نام دانشگاه پزشکی پیش نمیاد ؟ یکی از مدارک مورد نیاز ثبت نام اینترنتی دانشگاه پزشکی مدرک دیپلم هستش اگه تا مهر ماه دیپلمم صادر نشه باید چیکار کنم ؟ ترو خدا کمکم کنید

  • باید حتما دیپلم خودتون رو بگیرید، راهی وجود ندارد

   • یعنی گواهی موقت دیپلم هم برای ثبت نام قبول نمیکنن ؟

    • هر دانشگاه شرایط و قوانین خاص خود را جهت پذیرش دانشجو دارد. اما به صورت کلی باید نمره قبولی در همه دروس را کسب کرده باشید

    • سلام من امسال دوزادهم بودم یک درس رو افتادم و ۳ درس رو امتحان ندادم برای شهریور ثبت نام کردم اما نمیخوام امتحان بدم میشه دی ماه امتحان بدم؟

    • سلام یک سوال داشتم من دوازدهم هستم و ۴ تا درس را نتونستم پاس کنم در خرداد دوتا از درس هارو تبصره زدم‌ و دوتا رو میخوام امتحان بدم بهم گفتن اگر در شهریور پاس نشم اون دوتای تبصره هم از بین میرن خواستم ببینم اگر در شهریور پاس نشدم دی ماه میتونم از تبصره استفاده کنم یا باید حتما ۴ تا درس را امتحان بدم

     • دو درسی که تبصره بزنید، قبول می شوید و تبصره هایتان تمام می شود و باقی دروس افتاده را باید فقط امتحان دهید

     • سلام خسته نباشید من امتحانات دی رو یکی قبول نشدم بعد واسه دانشگاه در اومدم میخاستم برم ک ورودی بهمن ماه بشم توی مهر ماه واسع دانشگاه ثبت نام کردم گفتم دی دیپلمو میگرم اگه امتحان این یکی درسو خرداد بدم باید دوباره کنکور بدم واسه دانشگاه سال اینده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • سلام، وقت‌بخیر
    سوالی داشتم اگه امکانش هست راهنمایی کنید. 🙏
    دانش آموز سال دوازدهمی هستم و بنا بر مشکلاتی نتوانستم در امتحانات خرداد برخی دروس رو قبول بشم
    متاسفانه دیروز هم امتحان شهریور رو دوباره دادم و با توجه به پاسخ هایی که نوشتم مطمئنم قبول هم نمیشم…
    بهونه نمیگیرم اما واقعا مشکلات اجازه درس خوندن بهم نداد…
    شهریور قبول نشم باید دی ماه مجدد امتحان بدم…

    اما یه چیزی خوندم حسابی بهم ریختم
    نوشته بودن دانش آموزانی که در شهریور قبول نشن و دی ماه بخوان دوباره امتحان بدن
    این فرصت رو ندارن که بخوان اون سال کنکور بدن…!(تا یک سال محرومیت دارن)
    بخدا من برنامه ریخته بودم که واسه سال دیگه بشینم واقعا برای کنکور بخونم
    بیچاره شدم که 😢
    بخدا من واقعا میخوام بشینم واقعا برای سال بعد بخونم و جبران کنم… امسالم مشکلات اجازه این کار رو بهم نداد
    لطفا راهنمایی کنید اگه امکانش هست. 🙏

    بشدت بهم ریختم از وقتی اینو خوندم انگاری که یه آب سردی روم ریختن
    فقط تنها امیدم اینه که بهم بگید نگران نباش میتونی دی ماه قبول بشی و اردیبهشت و تیر دوباره کنکور بدی و خرداد ماه هم ترمیم معدل بزنی

   • سلام
    من الان سال دوازدهم هستم و سه تا درس رو دهم مردود شدم اگه اونارو پاس نکنم دیپلم نمیتونم بگیرم؟

   • سلام ببخشید من دوازدهم انسانی هستم در دی ماه تمام امتحاناتم را دادم قبول شدم ولی یکی از درس هام افتادم و الان می خوام تبصره بزارم ولی وقت تبصره گذشته آیا خود به خود به تبصره میره؟ تا به حال از هیچ تبصره ای استفاده نکردم ممنون میشم جواب بدید ؟

  • سلام اول اینکه ممنون ازتون بابت پاسخ دهی سریعتون لطف کنید بگید اگر در امتحانات خرداد و شهریور و دی ماه مردود می توانیم در خرداد دوباره امتحان دهیم؟ لطف کنید جواب بدید دارم از استرس میمیرم

 2. سلام وقت شما بخیر. من خرداد امسال یه سری دروس رو در امتحانات نهایی پایه دوازدهم افتادم. نمیخوام شهریور امتحان بدم و فقط دی ماه امتحان بدم. میخواستم بدونم درصورت شرکت نکردن در امتحانات شهریور، مشکلی پیش نمیاد؟

 3. سلام خسته نباشید
  یه سئوال داشتم من ۳ تا درس تجدید شدم اگر شهریور درس پاس کنم و دیپلم بگیرم میتونم به دانشگاه دولتی برم ؟
  و اینکه زمان انتخواب رشته در مرداد ماه کدوم معدل بزنم ؟؟
  و شرمنده یه سئوال دیگه برای شهریور امتحان بدم و دیپلم بگیرم مشکلی پیش نمیاد از لحاظ زمان بندی برای ثبت نام دانشگاه دولتی و اینا ؟؟؟
  لطفا جواب بدین خیلی مهمه 🌷

 4. سلام من پایه یازدهم هستم در ۲ تا از امتحانات تجدید شدم میخاستم ببینم میتونم دی ماه پاس کنم یا نه و برای امتحان باید به مدرسه بزرگسال بروم

 5. سلام من پارسال تجدید داشتم امسال شهریور و دی و خرداد نتونستم امتحان بدم ، الان معافیت تحصیلیم تا شهریور۱۴۰۲ تمدید شده ، یعنی من ترک تحصیلی نیستم؟

 6. سلام ، من خرداد ۱۴۰۱ اامتحانات دوازدهم رو دادم ولی چهار تا تجدید داشتم ، شهریور و دی شرکت نکردم ،خرداد امسال خواستم بدم ولی معافیتم تموم شده بود ، معافیت تحصیلی رو تا شهریور ۱۴۰۲ تمدید کردم ،
  ۱_حالا که معافیتم تمدید شده یعنی ترک تحصیلی محسوب نمیشم؟
  ۲_من اگر دپیلم بگیرم میتونم تو کنکور ۱۴۰۳ شرکت کنم؟یکسال فراغت بعد دیپلم گرفتن شاملم میشه؟ اردیبهشت ۱۴۰۳ بیست سالم میشه

  • تا زمانی که معافیت تحصیلی داشته باشید می توانید در کنکور ثبت نام کنید.
   جهت مشخص شدن وضعیت تحصیلی نیز به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه بفرمایید

  • سلام من دهم هستم و چند تا از درسام رو تجدید شدم و العان دارم شهریور امتحان میدم میخ ام ببینم اگر در امتحانات شهریور و دیماه باز هم نتونستم این درس هارو پاس کنم باید چیکار کنم

   • سلام
    بنده در حال حاضر بزرگسالان ثبت نام کردم (امتحان دی ماه و میدم چون شهریور ماه مردود شده بودم
    اگه دی ماه باز مردود بشم خرداد امتحان بدم تو‌کنکور محسوب نمیشه نمره های خرداد؟
    ممنون میشم بگین

 7. سلام من امسال امتحانات نهایی رو شرکت کردم
  اما میدونم که خوب نداندم بخصوص سه تا از درس هارو
  اگه ۷ بگیرم قبول میشم؟ اگه پایین تر از ۷ باشم باید تبصره بزنم؟یا باید شهریور امتحان بدم؟ ممنون شم جواب بدین خیلی استرس دارم

 8. اگر در شهریور قبول شویم میتوانیم ب دانشگاه برویم؟؟؟

 9. سلام میخوام بدونم تا چه اندازه فرصت امتحان مجدد داریم یعنی ممکنه که دیگه فرصت امتحان نداشته باشیم و هر وقت که افتادیم میشه امتحان بدیم دوباره تا قبول بشیم کل درس ها را

 10. سلام وقت بخیر من سال پیش دوازدهم بودم و سه تا،ازدرس هارو پاس نکردم، توی شهریور و دی هم امتحان دادم پاس نشد الان هم ک خرداده و شاید پاس نشه،بعدش باز توی شهریور ۴۰۲ باید امتحان بدم؟

 11. سلام من دی ماه ۱۴۰۲فارغ تحصیل میشم و دیپلم میگیرم آیا برا کنکور دی ماه میرسم تو آزمون شرکت کنم

 12. سلام
  من پارسال دوازدهم بودم (تجربی )۴ تا از درسامو پاس نشدم ۲ تاش بالای ۷ بود تک ماده کردم ۲ تاشو باید امتحان میدادم شهریور و دی امتحان دادم ولی متاسفانه بازم پاس نشدم اگه الان خرداد بازم امتحان بدم و قبول نشم بازم میتونم شهریور امتحان بدم یا نه ؟؟؟؟ لطفاً جواب بدین خیلی ضروریه
  و اینکه اگه یکیشو پاس شم و یکیشو نه میتونم دانشگاه ثبت نام کنم و بعد اون یه درسو پاس کنم ؟

 13. سلام خسته نباشید اگه امتحان نهایی امسال اکثر درسا مردود بشیم و شهریور با نمره خوب قبول بشیم آیا فرصت ترمیم نمره دی رو دیگه نداریم ؟

   • بله ممنون راستش من نمی‌دونم چند تا درس رو تجدید میشم چون سطح سوالات سخت بود و من هم آمادگی نداشتم الان میتونم در امتحانات شهریور شرکت کنم و بعد از کسب نمره قبولی در امتحان ترمیم نمره دی شرکت کنم ببخشید یک بار دیگه میپرسم چون خیلی استرس دارم توی پیام اول فک میکنم منظورم رو خوب ننوشتم من دوازدهم تجربی هستم🙏🏻

    • بله. شرکت در ترمیم برای همه افرادی که نمره زیر ۲۰ دارند مجاز است.

     • خیلی ممنون از اینکه انقد زود به سوالم پاسخ داد از نظر شما هر نمره ای رو که در امتحان تجدیدی شهریور شرکت کنم جایگزین نمره قبلیم میشه یا باهاش جمع میشه آخه هدفم فرهنگیان هست و متاسفانه امسال نمراتم خیلی بد شد الآنم فکر میکنم باید رهاش کنم چون معدل دوازدهمم خیلی بد میشه و نمی‌دونم چیکار کنم

     • نمرات مستمر و نوبت اول در کنکور تاثیری ندارند و نمره امتحان نهایی به صورت تکی فقط تاثیر گذار است. در کنکور تراز مناسب را با معدل بد هم می شود کسب کرد برای فرهنگیان

  • سلام من امسال امتحان نهایی یازدهم ریاضی داشتم و در خرداد قبول نشدم اگه شهریور هم قبول نشم باید دی امتحان بدم
   ؟ مشکلی توی کنکور نداره ؟

 14. سلام
  اگه در چند تا از درس های نهایی دوازدهم غیبت غیر موجه داشته باشیم و شهریور بدیم ایا نمره ای که شهریور میگیریم برای کنکور ۱۴۰۳ حساب میشه یا جمع میشه با خرداد؟

 15. سلام شبتون بخیر عذرخواهی میکنم من پارسال که دوازدهم بودم چند تا تجدید داشتم که تا خرداد امسال با تک ماده و خوندنای خودم شدن ۴ تا و کنکور تیر ثبت نام کردم میخواستم بدونم در صورت قبول نشدن یکی دوتا درس در نهایی خرداد امسال میتونم برای شهریور امسال شرکت کنم؟و اگه قبول شم مهر میتونم برم دانشگاه در صورت قبولی رشته موردنظرم توی کنکور؟معافیتم تا دی امسال هست

 16. سلام گفتم اگه در کلاس هفتم چهار امتحان بیفتی چه میشود

 17. سلام وقت تون بخیر
  من خرداد ماه پارسال نهایی های دوازدهم رو شرکت کردم و یک سری دروس رو بنا به دلایل شخصی و مسئولیت های خانواده که به دوشم بود نتونستم پاس کنم. از تک ماده هم توی همون خرداد برای دوتا درس استفاده کردم. به تدریج تا دی ماه همه رو پاس کردم به جز دو تا درس که موند برای خرداد امسال. ریاضی و زیست. آیا اگه این بار هم نتونم یکی از دروس رو پاس کنم، توی شهریور میشه جبرانش کرد؟ چون من هنوز مدرک دیپلمم صادر نشده.
  برای کنکور زبان هم ثبت نام کردم و معافیت تحصیلیم تا آبان ماه امسال هستش. اگه امکان جبران توی شهریور باشه و کنکور رو قبول بشم آیا مشکلی پیش نمیاد؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  یک دنیا ممنونم.

  • امکان جبران هست.
   اگر جبران بشه، خیر برای کنکور مشکلی پیش نمیاد

   • دست شما درد نکنه کلی دلشوره داشتم بابت این مسئله و نگرانیم رو برطرف کردین. انتظار نداشتم به این سرعت و انقدر سریع پاسخم رو بگیرم. یک دنیا ممنونم. با آرزوی بهترین ها برای شما 🙏🏻🌹

  • سلام شبتون بخیر. من همونی هستم که توی خرداد این سوال رو ازتون پرسیدم:
   ” من خرداد ماه پارسال نهایی های دوازدهم رو شرکت کردم و یک سری دروس رو نتونستم پاس کنم. به تدریج تا دی ماه همه رو پاس کردم به جز دو تا درس که موند برای خرداد امسال. آیا اگه این بار هم نتونم یکی از دروس رو پاس کنم، توی شهریور میشه جبرانش کرد؟ چون من هنوز مدرک دیپلمم صادر نشده. برای کنکور زبان هم ثبت نام کردم و معافیت تحصیلیم تا آبان ماه امسال هستش. اگه امکان جبران توی شهریور باشه و کنکور رو قبول بشم آیا مشکلی پیش نمیاد؟ ”
   شما هم لطف کردین جواب دادین که اگه شهریور رو قبول شم مشکلی ندارم برای ورودی مهر.
   حالا من کنکورو قبول شدم و مجاز به انتخاب رشته ام. اما مشکل جدید اینجاست که توی سامانه انتخاب رشته، از من معدل کتبی و معدل کل دیپلم میخواد! ولی من هنوز دیپلمم صادر نشده اصلا! هنوز حتی کارنامه امتحان شهریور نیومده! باتوجه به حساسیت این دو معدل توی سامانه انتخاب رشته، حالا باید چیکار کنم؟ صبر کردم تا الان که ۳ شهریوره ولی فردا پایان مهلت انتخاب رشته است و نمیدونم تکیلفم چیه. گوگل رو زیر و رو کردم ولی هیچی پیدا نکردم. ممنون میشم مجددا لطف کنین منو راهنمایی کنین.

 18. سلام من امسال یازدهم هستم دو درس حسابان و فیزیک رو پاس نکردم میشه شهریور امتحان ندم و با تک ماده برم دوازدهم؟ البته پارسال که دهم بودم ۴ درس نمره نیاوردم ولی هر چهارتارو تو شهریور پاس کردم مشکلی که ایجاد نمیکنه ؟

 19. تو امتحانا نهایی ازم یادداشت تقلب گرفتن. گفتن میفرستیم کمیسیون. چه اتفاقایی ممکنه پیش بیاد و بدترین حالتش چیه و اگه نمره امتحانمو صفر بدن امکان جبرانش هست؟
  اینکه تقلب کردم تو پروندم ثبت میشه؟ ممکنه که برای کنکور و دانشگاه مشکل ایجاد کنه؟

 20. سلام. اگه سر جلسه ازت تقلب بگیرن و برای اون درس صفر بزارن، شهریور میشه جبران کرد و اگه جبران کرد نمره شهریور تو کنکور اثر میزاره یا صفر خرداد؟
  و کلا اگه تقلب کرده باشی ( یادداشت ازت بگیرن) در بدترین حالت چه اتفاقی میفته؟
  و اگه یه درسی رو هم تجدید شد نمره شهریور تو کنکور اثر داره یا خرداد؟

 21. سلام من خرداد سال قبل امتحان نهایی دوازدهم دادم و دو درس ریاضی امار و فلسفه رو تک ماده انداختم شهریور و دی رد شدم الان امتحانات خرداد ۱۴۰۲ شروع شده ممکنه یکی از درس ها رو رد شم دوباره میتونم از تک ماده استفاده کنم

  • سلام وقتتون بخیر من خرداد سه تا از درس هام رو افتادم و دوباره شهریور امتحان دادم و متاسفانه یکی از درس هام رو دوباره افتادم می خواستم بدونم برای ثبت نام تو دانشگاه غیر انتفاعی اگر تعهد بدم که این درس رو حتما دی قبول می شم بازم نمی تونم دانشگاه ثبت نام کنم ؟

 22. سلام من دانش آموز پایه ی دهم هستم
  آیا تبصره ای وجود داره که بتونیم شهریور امتحان ندیم؟

 23. ببخشید من ۵ تا از کتابامو پاس نکردم از خرداد سال گذشته دارم امتحان میدم تا همین الان میخواستم بدونم تا چند بار فرصت هست که در این امتحانات قبول شد یا کلا چند بار فرصت آزمون دادن داریم برای نهایی ؟؟

 24. سلام خسته نباشید
  من قصد دارم که چند تا از دروس نهایی رو غیبت کنم غیبت غیر موجه
  و شهریور بدمشون
  آیا نمرات شهریور من با نمرات دیگه جمع میشه و به عنوان معدل کتبی و کل دیپلم هستش یا با صفر جمع میکنن
  و اینکه نمره صفر من توی کنکور ۱۴۰۳ تاثیر داره یا نمره ای که شهریور گرفتم
  خواهش میکنم جواب بدید خیلی ممنون

 25. سلام میخواستم بدونم اگر دی ماه امتحانات نهایی رو قبول نشدیم در خرداد سال اینده همون درسایی رو ک افتادیم باید امتحان بادیم یا کل همه درسارو از اول

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+