اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

بهترین روش خواندن ریاضی برای کنکور ❤️ – روش حفظ فرمول ها

بهترین روش خواندن ریاضی برای کنکور به شکلی نیست که یک روش ارائه شود و افراد با اجرای آن به درصد های بالا برسند، خیر اینگونه نیست. باید به صورت اصولی و  حرفه ای پیش روید تا بتوانید به درصد های بالا برسید. باید اصول داشته باشید که این اصول ها را در ادامه توضیح داده ایم. روش حفظ فرمول های ریاضی و ضریب درس ریاضی در کنکور را نیز در ادامه مظرح کرده ایم.

روش مطالعه ریاضی برای کنکور

برای اینکه بتوانید در درس ریاضی در کنکور ریاضی و کنکور تجربی نتیجه خوبی بگیرید باید یک سری موارد اصولی و پایه را انجام دهید. موارد گفته شده در زیر از مواردی هستند که باید رعایت کنید تا بتوانید نتیجه خوبی در کنکور کسب کنید.

 1. خواندن و مرور مباحث اصلی: در اولین گام باید مفاهیم اساسی و اصولی و پایه ریاضی را بخوانید و آن ها را به خوبی مرور کنید. افردی که پایه ریاضی را درک کند و به آن مسلط شود، حل سوالات دشوار را به سادگی می تواند انجام دهد.

 

 1. حل تمرین و نمونه سوالات: بعد از مرور مفاهیم و یادگیری مباحث پایه، حل نمونه سوالات مرتبط با هر بخش  و مباحث، به شما کمک می کند تا نحوه حل مسائل را درک کنید و مهارت‌ های لازم برای پاسخ به سوالات ریاضی در کنکور را تقویت کنید.

 

 1. استفاده از منابع مناسب: کتاب‌ های درسی، جزوه‌ ها، منابع آموزشی آنلاین و منابع تستی متنوع، به یادگیری و بهبود کیفیت مطالعه شما کمک می کند. باید کتاب های کمک درسی و منابع مختلف را بررسی کنید و آن دسته از منابع که ارتباط بهتری با آن می گیرید را انتخاب کنید.

 

 1. ساخت یک برنامه مطالعاتی: برنامه‌ ریزی مطالعه با استفاده از زمان‌ بندی منظم و مشخص کردن اولویت‌ ها می‌ تواند کمک کننده باشد. تعیین زمان مخصوص برای مطالعه ریاضی و متعهد بودن به آن، به شما کمک می‌ کند تا هر روز بهتر از دیروز شوید.

 

 1. کلاس های پیشرفته: کلاس های زیادی هستند که در سال کنکور، به صورت تخصصی به تدریس ریاضی می پردازند. این کلاس ها برای افرادی مناسب است که می خواهند به صورت پیشرفته تر و تکنیکی تر ریاضی را برای کنکور آموزش ببینند.

 

 1. حفظ سلامتی روان و بدن: سالم بودن از نظر ذهنی و جسمی اولین قدم در داشتن یک مطالعه مفید و موثر است. ورزش، استراحت کافی و تغذیه سالم می‌ توانند تمرکز و کارایی شما را در مطالعه زیادکند.

با تمرکز بر این نکات و تعهد به یک برنامه مطالعه منظم، می‌ توانید یک نتیجه عالی را در کنکور ریاضی بگیرید

ضریب های درس ریاضی در کنکور

درس ریاضی در کنکور ریاضی و در کنکور تجربی دارای ضریب متفاوتی در زیر گروه های متفاوت است. در قوانین جدید کنکور، زیر گروه ها حذف شده اند اما در ادامه ضریب درس ریاضی در کنکور تجربی و ریاضی را در زیر گروه های مختلف آورده ایم.

ضریب درس ریاضی در کنکور تجربی

زیر گروه یک: ۲

زیر گروه دو: ۳

زیر گروه سه: ۳

زیر گروه چهار: ۴

زیر گروه پنج: ۳

ضریب درس ریاضی در کنکور ریاضی

زیر گروه یک: ۴

زیر گروه دو: ۴

زیر گروه سه: ۳

مباحث پایه کنکور ریاضی

اگر می خواهید ریاضی را اصولی یاد بگیرید و در کنکور به درصد های بالا برسید، اولین گام یادگیری مباحث پایه است. تا در مباحث پایه قوی و مسلط نشوید نمی توانید سوالات و مباحث پیشرفته تر را حل کنید.

بنابراین در قدم اول مباحث پایه را شناسایی کنید و هر کدام را یاد بگیرید و تست های مرتبط با آن ها را حل کنید تا به آن ها تسلط کامل پیدا کنید. بعد از مسلط شدن به مباحث پایه درس ریاضی، سراغ الباقی مباحث مانند لگاریتم، مشتق، حد و سایر موارد بروید.

تست های تالیفی کنکور ریاضی

استفاده از تست‌های تالیفی یکی از روش‌ های موثر برای آمادگی در درس ریاضی برای کنکور است. این تست‌ ها به شما کمک می کنند تا با تست های مختلف و نحوه حل آن ها آشنا شوید و نکات مخفی درون تست ها را یاد بگیرید.

تست‌های تالیفی در منابع مختلفی وجود دارند، از جمله کتاب‌ های تستی تالیفی، منابع آموزشی آنلاین، سایت‌ های تخصصی و یا حتی منابعی که توسط مربیان و استادان آماده شده‌ اند. اهمیت این تست‌ ها در این است که شما را با نحوه طرح سوال و فرمت سوالات کنکور آشنا می کند.

اگر می خواهید از تست های تالیفی استفاده کنید، می توانید موارد زیر را برای یادگیری بهتر انجام دهید:

مرحله‌ بندی مطالعه

تست‌ های تالیفی را تقسیم بندی کنید و گام به گام پیش روید. برای مثال، مرحله اول را به مباحث پایه و ساده تر اختصاص دهید، سپس در مراحل بعدی مسائل مختلف را حل کرده و مورد بررسی قرار دهید

زمان‌ بندی مناسب

برای تست های تالیفی زمانبندی داشته باشید. زمان بندی به شما فرصت یادگیری آرام و اصولی تر را می دهد. اگر یکباره به حل سوالات تالیفی بپردازید چیزی به شما اضافه نخواهد شد.

آنالیز اشتباهات

اشتباهاتی که در حل تست ها انجام می دهید را مورد بررسی قرار دهید. این کمک می‌ کند تا الگو های اشتباهات خود را شناسایی کنید و آن ها را بهبود دهید.

منابع متنوع

از منابع مختلف سوالات تالیفی حل کنید تا با تیپ بندی های مختلف سوالات آشنا شوید تا در روز کنکور، سوتالات شما را غافلگیر نکنند.

بررسی پاسخ‌ نامه

بعد از اینکه تست ها را حل کردید، زمان این است پاسخ نامه را بررسی کنید و راه حل های خود را با راه حل کتاب مطابقت دهید تا اشتباهات و نکات کنکوری را پیدا کنید

استفاده از تست‌های تالیفی می‌ تواند روشی موثر برای ارزیابی و تقویت مهارت‌ های ریاضی شما در مسیر آمادگی برای کنکور باشد.

حل تست های کنکور

بررسی تست‌ های کنکور در سال های گذشته می تواند بسیار مفید باشد. در حل تست های کنکور سال های پیشین باید موارد زیر را مدنظر داشته باشید:

 1. الگو های سوالات: بررسی سوالات و موضوعاتی که در سال‌ های گذشته در کنکور مطرح شده اند، به شما ایده می‌ دهد که چه نوع مفاهیم و مسائلی در کنکور مطرح می شوند.

 

 1. سطح دشواری: حل سوالات کنکور، شما را با سطح دشواری سوالات کنکور آشنا می کند و به شما فرصتی می دهد تا سطح خودتان را به سطح کنکور برسانید تا در روز کنکور، سوالات شما را غافلگیر نکنند.

 

 1. نکات مهم و تکنیک‌ های حل: بررسی پاسخ‌ ها و راه‌ حل‌های صحیح سوالات کنکور در سال‌ های گذشته می‌ تواند نکات مهمی را برای حل مسائل و استراتژی‌ های بهتر در کنکور به شما دهد و نکات کنکوری را نیز به شما یاد دهد.

 

 1. ارزیابی عملکرد: حل کردن سوالات کنکور های پیشین به شما کمک می کند تا عملکرد خود را ارزیابی کنید. شناخت اشتباهات گذشته و کار بر روی آن ها می‌ تواند در بهبود عملکرد شما مفید باشد.

برای بهره‌ وری بیشتر از تست‌ های کنکور سال‌های گذشته، می‌ توانید به این نکات توجه کنید:

 • حل و تحلیل دقیق: حل سوالات و پس از آن، بررسی پاسخ‌ ها به دقت و با دقت بسیاری انجام شود.

 

 • محدود کردن زمان: حل سوالات را در زمانی محدود انجام دهید، مانند شرایط زمانی کنکور، این باعث می شود تا مدیریت زمان را نیز باد بگیرید تا در روز کنکور با مشکل مواجه نشوید.

 

 • برنامه‌ریزی بر اساس نتایج: ببعد از حل سوالات و دیدن نتیجه، باید برنامه ریزی جدید انجام دهید تا نقاظ ضعف شما پوشش داده شود.

بررسی تست‌ های کنکور سال های قبل یکی از بهترین راه‌ ها برای آمادگی و بهتر شناختن نوع سوالات است که در کنکور آتی به شما کمک می کند.

روش حفظ فرمول های ریاضی

برای حفظ کردن فرمول‌ های ریاضی، شیوه و روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به نحوه یادگیری شما می تواند این شیوه فرق کند. این روش‌ ها عبارتند از:

تکرار مداوم

بیشترین روش موثر برای حفظ فرمول‌ ها، تکرار مکرر آن ها است. از طریق نوشتن و تکرار مکرر فرمول‌ ها، ذهن شما این فرمول‌ ها را به خاطر می‌ سپارد.

رمزگذاری فرمول

برخی از افراد ارتباط خوبی با تصویر سازی و رمز نگاری فرمول ها می گیرند. می توانید با یک نشانه و یا تصویر سازی و یا هر حالت مشابه، این فرمول ها را در ذهن خود تثبیت و ماندگار کنید.

تفسیر فرمول‌ ها

به جای حفظ کردن، سعی کنید فرمول‌ ها را درک کنید و با مفاهیم پشت آن ها آشنا شوید. اگر منطق و استدلال فرمول ها را درک کنید، حفظ کردن آن بسیار آن خواهد بود.

استفاده از کارت‌ ها

استفاده از کارت‌های یادگیری برای نوشتن فرمول‌ ها و تعریف‌ های آن ها و سپس مرور مداوم این کارت‌ ها، می توانید به سادگی این فرمول ها را به خاظر بسپارید.

مهم ترین نکته این است که از چندین روش یادگیری استفاده کنید و روش موثر تر را شناسایی کنید. هر فرد ممکن است با روش‌ های یادگیری مختلف بهترین نتیجه را بگیرد، پس همواره در تلاش باشید تا شیوه ای را پیدا کنید که تاثیر بیشتری روی شما دارد.

تکنیک های حل سریع ریاضی کنکور

بسیاری از سوالات ریاضی در کنکور با تکنیک های ساده قابل حل هستند. اما تکنیک ها باید اصولی یاد گرفته شوند که با تغییر در سوال، بتوانید از تکنیک ها استفاده کنید.

برخی از افراد تکنیک های حل سریع را روی یک سوال یاد میگیرند و وقتی سوال دچار اندکی تغییر می شود دیگر قادر به استفاده از تکنیک حل سریع نیستند زیرا این تکنیک ها را اصولی یاد نگرفته اند.

پس اگر تکنیک های حل سریع را اصولی یاد بگیرید سرعت و دقت شما بالاتر خواهد رفت و اگر این تکنیک ها را اصولی یاد نگیرید، می تواند سرعت شما را بسیار پایین بیاورد و دقت اشتباه شما را بالا ببرد و درصد شما را خراب کند.

جمع بندی

درس ریاضی در کنکور ریاضی و در کنکور تجربی بسیار مهم و تاثیر گذار است. اغلب افراد با سوالات ریاضی در کنکور مشکل دارند و برایشان این درس، سخت ترین درس ممکن است.

ریاضی را فقط افرادی می توانند در کنکور پاسخ دهند که دارای پایه ای قوی باشند و مباحث پایه ریاضی را به صورت کامل مسلط باشند. افرادی که بر مباحث پایه مسلط نیستند، نمی توانند حتی به درصد ۱۰ هم برسند.

حل سوالات تستی تالیفی و سوالات کنکور سال های قبل به شما در آشنا شدن با نحوه طرح سوالات و نحوه حل سوالات بسیار کمک می کند بنابراین از حل تست های زیاد نترسید و تست زیاد حل کنید و نکات آن ها را یادداشت برداری کنید.


دانش پزوه فرصتی را به شما می دهد تا بتوانید با یکدیگر به تعامل بپردازید و مشکلات خود را به سادگی حل کنید.

این تعامل بین مشاوران، معلمان، دانشجویان، کنکوری ها و دانش آموزان است

چگونه می توانیم از این خدمات استفاده کنیم؟

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+