اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

وثیقه خروج از کشور برای دانشجویان – میزان و نحوه پرداخت وثیقه

افرادی که سربازی نرفته اند و هنوز مشمول سربازی نشده اند هنوز فرصت این را دارند که از کشور خارج شوند. این خروج مشروط است به رعایت یکسری قوانین. اولین قدم این است که وثیقه بگذارید. میزان وثیقه خروج از کشور برای دانشجویان بسته به نوع سفرشان می تواند کاملا متفاوت باشد.

موارد مربوط به خروج از کشور دانشجویان بررسی شده است ولی ممکن است بعد از خواندن این مقاله، سوالاتی در ذهن شما ایجاد شود که در قسمت نظرات منتظر شما هستیم

خروج از کشور در زمان دانشجویی

بسته به کشوری که در آن زندگی می کنید یا به عبارتی تابعیت آن را دارید، شرایط و ضوابط خروج از کشور ممکن است متفاوت باشد. با این وجود، در همه کشور ها، دانشجویان می توانند با وثیقه مورد نظر از کشور خود خارج شوند البته به صورت موقت.

وثیقه یا تضمین مالی به این علت گرفته می شود که فرد خارج شده به کشور خود برگردد

دانشجویانی که سربازی نرفته اند و معافیت تحصیلی دارند می توانند از وثیقه برای خروج از کشور استفاده کنند. مبلغ این وثیقه بسته به نوع سفر شما متفاوت است و می تواند از ۵ میلیون تومان تا ۵۰ میلیون تومان باشد.

در ایران بسیار هستند دانشجویانی که قصد خروج موقت از کشور را دارند و قصد دارند وثیقه بگذراند. به همین دلیل همه موارد را برای خروج از کشور در ادامه توضیح داده ایم.

بعد از اینکه متقاضی وثیقه خود را گروگذاری کند می تواند درخواست ویزا و پاسپورت خود را دهد تا بدون مشکل از کشور خارج شود. و در نهایت برای خروج از کشور باید به فرودگاه مراجعه کنید و مراحل مربوط به فرودگاه و خروج از کشور را انجام دهید.

توجه داشته باشید که ممکن است شرایط خروج ا زکشور هرساله تغییر کند که این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

مبلغ وثیقه خروج از کشور

  • سفر های علمی

سفر های علمی موارد متفاوتی دارد که هر کدام مبلغ خود و زمان خود را دارند. اگر سفر علمی شما برای کنفرانس یا مقالات علمی باشد، نهایتا ۳۰ روز مجاز به خروج هستید و اگر سفر علمی شما جهت شرکت در دوره های آموزشی باشد مجاز هستید تا ۴۵ روز را خارج از کشور باشید.

وثیقه برای سفر های علمی ۸ میلیون تومان است که به صورت نقد یا ضمانت نامه بانکی باید باشد.

  • سفر های سیاحتی

اگر قصد دارید سفر سیاحتی بروید که همان سفر توریسیتی است باید مبلغ حدودا زیادی را گروگذاری کنید. مدت زمان سفر سیاحتی نهایتا ۲۰ روز است که مبلغ ان با توجه به کشور محل سفر از ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان متفاوت است.

  • سفر های زیارتی

اگر قضد سفر زیارتی را داشته باشید که سفر زیارتی محدود به سه کشور سوریه، عراق و عربستان است باید بگوییم مبلغ زیادی را قرار نیست هزینه کنید و نهایتا ۵ میلیون تومان باید وثیقه بگذارید.

  • سفر ورزشی

در سفر های ورزشی که عمدتا از سوی وزارت ورزش و جوانان است وثیقه ای ۳۰ میلیون تومانی نیاز است که باید پرداخت شود تا مجوز خروج از کشور برای دانش آموز یا دانشجو صادر شود.

  • سفر تحصیلی

سنگین ترین وثیقه برای کسانی است که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند. مبلغ این وثیقه در حال حاضر ۴۰ میلیون تومان است

  • سفر های مطالعاتی

اگر سفر شما به خارج از کشور مطالعاتی باشد و اگر در مقطع ارشد باشید تا شش ماه می توانید خارج از کشور باشید و اگر در مقطع دکتری باشید می توانید تا یکسال خارج از ایران باشید.

  • وثیقه نخبگان

اگر نخبه باشید و قصد خروج از کشور را داشته باشید در صورتیکه از نیروهای مسلح معرفی نامه داشته باشید و یک اقوام درجه یک تعهد دهد، بدون وثیقه می توانید به خارج از ایران سفر کنید.

مراحل اداری وثیقه گذاری

برای اینکه مراحل را شروع کنید در اولین قدم باید به پلیس ۱۰+ مراجعه کنید و استارت کار خود را بزنید. گروگذاری وثیقه می تواند به صورت وجه نقد باشد و یا ضمانت بانکی.

بعد از اینکه از سفر خود برگشتید مبلغ وثیقه به شما برگشت داده می شود. در اولین قدم اقدام کنید و ورود خودتان به کشور را ثبت کنید تا به مشکل برنخورید.

مبلغ پرداختی بعد از انجام مراحل قانونی، طی یک الی دو هفته بعد به حساب شما برگشت زده خواهد شد.

سوالات پرتکرار

اگر به موقع وارد کشور ایران نشویم چه می شود؟

ورود و یا برگشت خارج از چارچوب زمانی می تواند برای فرد مشکلاتی ایجاد کند.

اولین مشکلی که ایجاد می کند این است که دولت می تواند وثیقه گروگذاری شده را به صورت تمام و کمال بردارد. علاوه بر این ممکن است به مدت شش ماه الی یکسال ممنوع الخروج شوید.

افراد مشمولی که غیبت دارند می توانند وثیقه بگذارند؟

خیر، افراد دارای غیبت اند به هیچ عنوان مجاز به خروج از کشور حتی به ازای قرار دادن وثیقه هم نیستند. وثیقه برای افرادی مجاز است که معافیت تحصیلی دارند و شامل غیبت نیستند.

وثیقه برای سفر توریستی. وثیقه سفر زیارتی چقدر است

میزان وثیقه برای خروج از کشور

جمع بندی

خروج از کشور برای دانشجویان و کسانی که مشکل سربازی دارند به عبارتی پیچیده و سخت است. برای دانشجویانی که معافیت تحصیلی دارند و در حال تحصیل هستند، خروج از کشور با وثیقه صورت می گیرد.

خروج از کشور می تواند انواع مختلفی داشته باشد که بیشترین آن سفر توریستی و سفر تحصیلی است. برای سفر توریستی کافی است مبلغ گفته شده را وثیقه بگذارید و درخواست ویزا یا پاسپورت دهید.

جهت سفر تحصیلی که کمی پیچیده است باید علاوه بر وثیقه، دانشگاه محل تحصیل خود در خارج از کشور و هزینه های آن را نیز مدنظر داشته باشید.

وثیقه قرار داده شده باید به صورت نقد یا ضمانت بانکی باشد. بعد از برگشتن از سفر و ثبت ورود خود به کشور می توانید اعلام کنید تا مبلغ وثیقه را به شما پس دهند. مدت زمان زیادی برای پس دادن وثیقه نیست و در مدت زمان نهایتا دو هفته مبلغ به حساب شما برگشت داده می شود.

پایان مقاله میزان وثیقه برای خروج از کشور


در سیستم تعامل اجتماعی دانشجویان، کنکوری ها، مشاوران و معلمان می توانند به سادگی مشکلات درسی و تحصیلی خود را حل کنید.

می توانید به سادگی به درامد برسید و در میان کنکوری ها و دانش آموزان شناخته شوید.

خدمات ما متنوع و کاربردی است که شما را از هر سایت و نرم افزار دیگری بی نیاز می کند. حتی نیاز ندارید که ساعت ها وقت بگذارید و استاد و مشاور مناسب را پیدا کنید، در دانش پژوه به سادگی با یک سرچ می توانید بهترین ها را پیدا کنید.

همین حالا می خوام با این خدمات آشنا شوم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+