اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

کنکور مجدد

مهم ترین سوال برای افرادی که نتیجه دلخواه خودشان را در کنکور نگرفته اند این است که ایا دوباره کنکور بدم یا خیر؟ در این مقاله پاسخ به سوال کنکور مجدد یا کنکور دوباره را برای شما به صورت کامل بررسی می کنیم.

ماراتن کنکور:

یکی از مهم ترین بخش زندگی هر فرد تا قبل از ۱۸ سالگی، شرکت در ماراتن کنکور است.موفقیت در این مسابقه علمی نیازمند داشتن یک برنامه ریزی و مطالعه صحیح است.

برنامه ریزی اصولی توسط رتبه ۱۱۶ کنکور سال ۹۵  برای شما در یک مقاله جداگانه توضیح داده شده است.

می خواهم این مقاله را بخوانم

کنکور مجدد:

هر ساله بیش از یک میلیون نفر در این آزمون به رقابت می پردازند.اما در این آزمون همه قبول نمی شوند و رتبه مورد انتظار را به دلایل مختلف کسب نمی کنند.این موضوع باعث شده تا افراد به فکر یک آزمون دوباره باشند.

نتیجه مورد انتظار:

افردی که نتیجه دلخواه خودشان را می گیرند نیاز به کنکور مجدد ندارند و تنها کاری که باید انجام دهند این است که یک انتخاب رشته صحیح داشته باشند تا وارد دانشگاه و رشته مورد علاقه خود شوند.

نتیجه غیر قابل انتظار:

گروه دوم شامل افرادی است که نتیجه مورد نظرشان را کسب نکرده اند.این افراد به یک دوراهی می رسند.دوراهی به نام کنکور مجدد یا انتخاب رشته.قرار است در این مقاله فقط راجب این گروه صحبت کنیم.

فقط دانشگاه، بدون قید و شرط

از این گروه درصدی تصمیم می گیرند با هر رشته ای که شده وارد دانشگاه شوند بدون آنکه مهم باشد که کدام دانشگاه و در کدام شهر است.

این گروه وارد دانشگاه می شوند و به مدت چند سال در یک رشته تحصیل می کنند که علاقه ای به آن ندارند.پیشنهاد ما به این دسته از افراد شرکت مجدد در آزمون کنکور سراسری است.البته با تغییر روش های برنامه ریزی و مطالعه.

کنکور مجدد یا همان کنکور دوباره

ایا دوباره کنکور بدم ؟

کنکور مجدد،فقط پزشکی:

درصد بسیار زیادی از شرکت کننده ها در کنکور تجربی فقط می خواهند در رشته پزشکی تحصیل کنند.چه کسانی که علاقه دارند به این شته و چه کسانی که ندارند.

کسانی که علاقه دارند در مسیر درست هستند و پیشنهاد می شود که اگر سال اول نشد،سال دوم هم در این آزمون شرکت کنید و اگر نشد، حتما سال سوم هم امتحان کنید.

اما افرادی که علاقه ندارند به رشته پزشکی و فقط به خاطر دلایلی مانند درامد، کلاس کاری و …می خواهند وارد این رشته شوند، پیشنهاد می شود در صورت کسب رتبه قابل قبول هم وارد این رشته نشوند.

اگر بار اول قبول نشدید و علاقه هم ندارید به رشته پزشکی، اصلا برای بار دوم کنکور ندهید.در طول این سالها افراد بسیار زیادی را دیده ام که وارد رشته پزشکی شده اند به اصرار خانواده یا دیگر دلایل.

درصدی از این افراد از دانشگاه انصراف داده و مابقی آنها با زجر این رشته را تمام کرده اند و یک پزشک عمومی شده اند که هر روز با حس بد به سرکار خود می روند.

کنکور مجدد، رشته مورد علاقه

گروهی از کنکوری ها هستند که به یک رشته یا چند رشته علاقه دارند اما رتبه مورد نیاز برای وارد شدن به این رشته یا رشته ها را کسب نمی کنند.

به این گروه توصیه می شود که صد در صد کنکور مجدد دهند و رتبه مورد نیاز را کسب کنند و وارد رشته مورد علاقه خود شوند.

کنکور دوباره = موفقیت؟

این سوال برای همه کنکوری هایی که قصد انتخاب این گزینه را دارند وجود دارد.

آیا اگر دوباره آزمون دهم، موفق می شوم؟

اگر دوباره به همان سبک کنکور قبل برنامه ریزی کنید و درس بخواید، قطعا پاسخ خیر است.

مسیر درست = موفقیت

پاسخ ما به شما این است که اگر در مسیر درست قرار بگیرید، قطعا به موفقیت می رسید.تنها کاری که باید انجام دهید این است که ایرادات خود را در کنکور قبلی را پیدا کنید و آن را برطرف کنید.آن وقت است که مسیر خود را اصلاح کرده اید و می توانید با خیال خاطر حرکت کنید.

کنکور مجدد بعد از لیسانس:

دانشجویان بعد از اینکه لیسانس خود را می گیرند به دلایل مختلفی مانند پیدا نکردن کار یا عدم علاقه تصمیم می گیرند که برگردند و از اول کنکور دهند و در رشته مورد علاقه اشان تحصیل کنند یا در رشته ای تحصیل کنند که بازارکار مناسب تری را دارد.

اگر صرفا بخاطر بازار کار قصد کنکور مجدد دارید، پیشنهاد می شود مقاله را تا انتها بخوانید.اما اگر قصد آزمون دوباره را برای تحصیل در رشته مورد علاقه خودتان دارید، حتما اینکار را انجام دهید.

موفقیت تحصیلی:

اولین پله برای موفقیت در تحصیل، داشتن علاقه به رشته تحصیلی خود است.اگر شما به یک رشته علاقه داشته باشید، روی آن تمرکز دارید که این تمرکز باعث می شود به صورت جدی پیگیر مسائل باشید.وقتی به یک رشته علاقه داشته باشید راجب مباحث مختلف آن تحقیق می کنید و ایده های مختلف را تست می کنید.

اگر به یک رشته علاقه نداشته باشید، فقط دروس آن را برای امتحان مطالعه می کنید و در نهایت با سختی مدرک خودتان را دریافت می کنید و وارد شغلی می شوید که علاقه به آن ندارید و باید تا آخر عمرتان هر روز انجامش دهید، چون مجبورید.

نصیحت میلیارد دلاری!!!

خیلی از افراد به رشته هایی علاقه دارند که عامه پسند نیستند یا درامد و بازارکار خوبی ندارند و به قول معروف پولی در اون رشته ها نیست.رشته هایی مانند نقاشی، نوازندگی و هر رشته ای که در این لیست جای دارد.

اما افراد زیادی هستند که در همین رشته ها مشغول به کار هستند و درامد بسیار بالایی دارند.افرادی هستند که روی پوست میوه ها طرح اجرا می کنند و کلی از این راه به درامد های میلیاردی رسیده اند.تابلو های نقاشی بسیار گران قیمتی وجود دارد که می توانید ببینید.(در هر شهری که هستید)

پس از شما خواهش می کنم وارد رشته دلخواه خودتان شوید و تحصیل کنید، حتی اگر نیاز باشه ده بار کنکور دهید.

جمع بندی:

پاسخ کلی به این سوال که ایا دوباره کنکور بدم یا خیر را نمی توان به صورت بله یا خیر داد و باید در ابعاد مختلف بررسی گردد.

کنکور مجدد برای بدست آوردن رتبه مورد نیاز برای تحصیل در رشته مورد علاقه، بله

× کنکور مجدد برای رفتن به رشته هایی که صرفا بازار کار خوب دارند یا با کلاس هستند، خیر

دو مورد بالا مشکل ۹۰ درصد کنکوری ها است که بخاطر آن پشت کنکور می ایستند و دوباره در این آزمون شرکت می کنند.اگر شما دلایلی غیر از موارد ذکر شده در بالا دارید که خاص است، در قسمت کامنت ها بنویسید💚

پایان مقاله ایا دوباره کنکور بدم ؟


 

سوال مهم؟

آیا شما دانش آموزان و کنکوری ها دوست دارید که در تحصیل موفق شوید؟

آیا شما مشاوران و معلمان مایل به پیشرفت در شغلتان و کسب معروفیت هستید؟

 

وبسایت دانش پژوه این کار را برای شما انجام می دهد

 

همه خدمات سایت به صورت رایگان ارائه میشه!!

همین حالا از این خدمات استفاده می کنم

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+