اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ارسال پیام

ورود

اکنون ثبت نام کنید

معرفی رشته حسابداری

این مقاله به معرفی رشته حسابداری و گرایش های آن از جمله حسابداری مالی، حسابداری دولتی، حسابداری مدیریتی و حسابداری صنعتی می پردازد.

حسابداری،هدف و تعریف:

حسابداری،ثبت معاملات مالی یک تجارت است که شامل تجزیه و تحلیل و جمع بندی معاملات و گزارش کردن ان به نهاد های نظارتی و جمع آوری مالیات است.هر کسب و کاری نیاز به یک حسابدار دارد تا صورت حساب های مالی شرکت را جمع اوری و مدیریت کند.

گرایش های رشته حسابداری:

شما می توانید بعد از دوره کارشناسی و ورود به مقطع ارشد،گرایش خود را انتخاب کنید. این گرایش ها شامل حسابداری صنعتی، مدیریتی، دولتی و منابع انسانی است.

  • حسابداری مالی

این گرایش به صورت های مالی موقت و سالانه می پردازد.نتایج معاملات مالی یک دوره حسابداری در صورت جریان و صورت درامد پول خلاصه می شود.

  • حسابداری دولتی

دانشجو های گرایش حسابداری دولتی باید در بخش کلان به برنامه ریزی و بودجه اموزش ببینیند تا بتوانند هزینه های دولت را تخمین بزنند و هزینه ها را مدیریت کنند.

  •  حسابداری صنعتی

مهم ترین بخش برای یک صنعت،قیمت تمام شده برای تولید یک محصول است.با دانستن این موضوع می توان عملکرد و فروش را با ابزارهای تولید، بهینه تر و به صرفه تر کرد.

  • حسابداری مدیریتی

داده های مورد استفاده این گرایش مشابه حسابداری مالی است اما به روش های مختلف اطلاعات را سازماندهی می کند.به عبارتی یک حسابدار گزارش مالی سه ماه و شش ماهه را به مدیر شرکت می دهد تا در مورد عملکردشان اگاه شوند و برای سه ماهه بعدی برنامه ریزی کنند.

حسابداری مدیریتی شامل بخش های دیگری از جمله بودجه بندی و پیش بینی صورت های مالی می شود.

  • حسابداری منابع انسانی

منابع انسانی از اموال بسیار مهم در بنگاه های اقتصادی و شرکت هاست.دانشجویان این گرایش ، مدیریت بر امور مالی مختلف مربوط به منابع انسانی را اموزش می بینند.

عرفی رشته حسابداری

بازار کار:

هر مجموعه و شرکت،از کوچک تا بزرگ نیاز به مدیریت هزینه ها و درامد دارد که این کار توسط یک حسابدار صورت می گیرد اگر شما یک حسابدار کار بلد باشید،کار برای شما بسیار فراوان است.

آیا این رشته متناسب شماست؟

دقت و نظم دو کلید واژه اصلی رشته حسابداریست که با ترکیب ان یک حسابدار شکل می گیرد.یک حسابدار با اعداد و ارقام و نوشتن گزارش سروکار دارد.پس اگر شما همچین فردی با این روحیات هستید،این رشته متناسب شماست

پایان معرفی رشته حسابداری

وبسایت دانش پژوه یک فضای کامل برای تعامل شما محصلان،مشاوران و اساتید است که می توانید به صورت رایگان از این سایت و خدمات ان استفاده کنید.برای دیدن خدمات سایت،به لینک زیر مراجعه کنید

خدمات سایت

ارسال یک پاسخ