اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ارسال پیام

ورود

اکنون ثبت نام کنید

رشته گردشگری

در مقاله معرفی رشته گردشگری قصد آشنا کردن شما با بازارکار گردشگری و گرایش های آن را داریم.همچنین راجب ارشد گردشگری  و کار در خارج، شما را آگاه می کنیم. تا بتوانید در این مسیر به درستی قدم بردارید و نتیجه بگیرید.

هدف و تعریف رشته گردشگری

هدف اصلی این رشته آموزش و تربیت متخصصانی است که در زمینه سفر و تدارک های آن و تدارک تورهای مسافرتی مشغول به فعالیت شوند.

گرایش ها

کاردانی

این رشته در مقطع کاردانی با گرایش کاردانی حرفه ای گردشگری شروع می شود و تا دکتری در گرایش های دیگر ادامه پیدا می کند.

کارشناسی

در مقطع کارشناسی می توانید در گرایش مدیریت گردشگری ادامه تحصیل دهید و در صورت به پایان رساندن این دوره می توانید وارد ارشد شوید.

کارشناسی ارشد

در مقطع ارشد گردشگری، این رشته وسیع تر می شود و اینبار می توانید از بین دو گرایش، یکی را انتخاب کنید.گرایش های این مقطع شامل مدیریت جهانگردی در گرایش برنامه ریزی و توسعه جهانگردی و مدیریت جهانگردی در بازاریابی جهانگردی است.

دکتری

در مقطع دکتری گردشگری می توانید در گرایش مدیریت گردشگری کارتان را به اتمام برسانید وبا مدرک دکتری این رشته فارغ التحصیل شوید.

رشته های مدیریت جهانگردی، علوم اجتماعی و برنامه ریزی گردشگری، مدیریت هتلداری،کارافرینی گردشگری و گردشگری مذهبی با یکدیگر متفاوت اند

بازارکار گردشگری

بازارکار گردشگری یک بازار محدود نیست و کل جهان را شامل می شود.افراد می توانند در هر جا خدمات گردشگری خودشان را انجام دهند و حسن این ماجرا بر این است که می توانید درامد دلاری داشته باشید که بسیار ارزشمند است.

حیطه اصلی فعالیت در این رشته، مدیریت و برنامه ریزی برای مسافران و یا گردشگران است که به صورت بخش بخش انجام می شود.

راهنمای گردشگری

مشاوره تورهای مسافرتی

مشاوره کارافرینی گردشگری

رزرواسیون هتل ها و اقامتگاه

لیدر تورهای داخلی و تورهای خارجی

تحصیل در ایران

در مقطع کارشناسی تا ارشد می توانید در دانشگاه های دولتی، پیام نور، غیر انتفاعی و … مشغول به تحصیل شوید.در مقطع دکتری با شرکت در آزمون و مصاحبه حضوری، می توانید در دانشگاه علامه طباطبایی، و دانشگاها های غیر انتفاعی ارائه دهنده دکتری این رشته ادامه تحصیل دهید.

تحصیل در خارج

برخی از دانشگاه ها نیاز به آزمون و مصاحبه برای پذیرش کردن دانشجویان دارند و برخی دیگر خیر.اما چیزی که مشخص است این است که شما برای بورسیه شدن در این رشته نیاز به داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ را دارید.همچنین باید معدل مورد قبول ان دانشگاه را نیز داشته باشید(معدل برای هر مقطع متغیر است)

شما می توانید بدون آیلتس هم وارد دانشگاه های خارج از کشور شوید. اما موظف به پرداخت شهریه و هزینه اقامت به صورت تمام و کمال هستید.

برخی از دانشگاه های خارج

دانشگاه نیویورک در آمریکا، گریفیث، موناش و کوئیزلند در استرالیا، وست مینستر و بورنموث در انگلیس.

رشته گردشگری و یازارکار گردشگری و ارشد گردشگری

تحصیل در رشته گردشگری الزامیست؟

برای شروع کار در رشته گردشگری لزوما نیاز به تحصیل در این رشته ندارید.شما می توانید به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بروید و با گذراندن یک دوره تخصصی و چند آزمون، در زمانی بسیار کوتاه کارت لیدری را بگیرید.اما با گذراندن دوره تحصیلی در دانشگاه، می توانید به صورت آکادمیک این رشته را درک کنید. این امر باعث پیشرفت شما در این حوزه کاری خواهد شد و همچنین با داشتن مدرک تحصیلی می توانید در دانشگاه ها تدریس کنید.

این رشته برای من مناسب است؟

اگر به مسافرت و مدیریت کردن مسافران و همچنین جاذبه های توریستی علاقه دارید و توانایی ارتباط برقرار کردن به صورت موثر با یک گروه را دارید، این رشته برای شما مناسب است.

خدمات سایت دانش پژوه باعث موفقیت محصلان در تحصیل و مشاوران و اساتید در مشاوره و تدریس می شود.

 

جهات آشنایی و استفاده از این خدمات رایگان، به لینک زیر مراجعه کنید

خدمات سایت

ارسال یک پاسخ