اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

امریه سربازی چیست؟ صفر تا صد شرایط گرفتن امریه دانش بنیان، آموزش و پرورش و …

اگر پسر باشید حتما با آمدن اسم سربازی حالتان گرفته می شود و به فکر راهکاری هستید که از این سربازی لعنتی فرار کنید. امریه سربازی راهی است تا از محیط نظامی فاصله بگیرید و در عین حال سربازی هم بروید و کارت پایان خدمت بگیرید. شرایط گرفتن امریه سربازی ساده نیست اما روش گرفتن آن را به صورت کامل توضیح داده ایم. مزایا و معایب امریه سربازی چیست؟

اگر مدارکتان کامل باشد و مراحل را درست طی کنید، گرفتن امریه سربازی ساده خواهد بود. با ما همراه باشید تا از این موارد آگاه شوید.

سربازی راحت

یکی از راهکار های سربازی راحت، استفاده از قانون امریه است. امریه سربازی شما را از محیط نظامی دور می کند و به شما یک کار اداری می دهد.

امریه سربازی برای دانشجویانی است که مشمول خدمت سربازی اند و شرایط گرفتن امریه را دارا هستند. اگر موفق به دریافت امریه سربازی شوید دیگر دغدغه سربازی را نخواهید داشت.

منظورمان از سربازی، بودن در محیط های خشک نظامی است که باعث می شود شما اذیت شوید و از سربازی متنفر شوید. اما مهم ترین چیزی که وجود دارد این است که شرایط گرفتن امریه سربازی چیست؟

شرایط گرفتن امریه سربازی

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که می توانید در ارگانی امریه بگیرید که مرتبط با رشته تحصیلی شما در دانشگاه باشد.

دومین و مهم ترین مورد داشتن مدرک تحصیلی لیسانس به بالا است. با داشتن مدرک دیپلم به هیچ عنوان نمی توانید درخواست امریه دهید.

برخی شروط مهم مانند معدل نیز مهم هستند که این معدل و نمرات برای هر ارگان متفاوت است اما اصولا معدل بالای ۱۵ مدنظر تمامی ارگان ها و نهاد ها است.

معایب و مزایای امریه سربازی

امریه سربازی هم همانند سایر موارد مزایا و معایب خود را دارد و نمی توان گفت امریه سربازی بسیار عالی است اما به صورت کلی بسیار بهتر از سربازی عادی است.

  • مزایای امریه سربازی

به مدت دو سال در زمینه تحصیلی خود کار می کنید و جز سربازی حساب می شود.

دور بودن از محیط های خشک نظامی و درگیر نبودن با قوانین نظام و مشکلات آن.

اولویت استخدامی در ارگان امریه گرفته شده برای کسانی که این مدت در آن جا فعالیت کرده اند.

محاسبه زمان امریه به عنوان سابقه کار و ثبت شدن آن در رزومه شما برای استخدام شدن در سایر ارگان ها یا همان ارگان.

یکی بودن قوانین ارگان برای کارمندان رسمی و سربازان امریه در طول زمان امریه.

  • معایب امریه سربازی

از اصلی ترین ایراد های امریه این است که مدت زمان آن از مدت زمان سربازی در پادگان بیشتر است و کسری خدمت نیز شامل حال کسانی که امریه می گیرند نمی شود.

مدت زمان امریه ۲۴ ماه است و مدت زمان سربازی در پادگان ۲۱ ماه است. اکثر ارگان ها قانون کسری خدمت را نمی پذیرند و شما نمی توانید از کسری های خود استفاده کنید و باید کل این مدت را بگذرانید.

موارد مهم در امریه سربازی

امریه سربازی شرایط خاص خود را دارد و همیشه نمی توان درخواست امریه سربازی به هر ارگانی را داد. اول از همه باید بررسی کنید ببینید چه سازمان هایی در حال پذیرش سربازان امریه ای هستند و سپس به آن ها درخواست دهید.

این درخواست باید مرتبط باشد و به ارگان هایی درخواست دهید که با مدرک تحصیلی شما مرتبط باشند در غیر این صورت فقط وقت خودتان را تلف کرده اید.

مهم ترین نکته ای که باید بدانید این است که باید ۳ ماه قبل از اعزام خود درخواست امریه به ارگان های مرتبط را دهید. به این صورت است که اول باید دفترچه خود را پر کنید و ارسال کنید و سپس دنبال کار های امریه خود بیفتید.

باید بدانید که از چندماه قبل باید موضوع امریه را شروع کنید و ارگان های مرتبط را پیدا کنید و در زمان مناسب درخواست خود را ارسال کنید. اگر به صورت همزمان به دو نهاد یا سازمان درخواست امریه دهید هر دو درخواست شما به صورت همزمان ابطال خواهند شد.

پس باید بدانید که باید فقط به یک ارگان درخواست دهید و در صورت جواب منفی، به سازمان های دیگر درخواست دهید و شانس خود را امتحان کنید. بعد از اینکه پذیرش شدید به هیچ عنوان نمی توانید انتقالی بگیرید و باید در همان مکان دوره امریه خود را بگذرانید.

چه ارگان هایی امریه می پذیرند؟

ارگان های دولتی و دانش بنیان اقدام به پذیرش سرباز در قالب امریه می کنند. هر ساله و در زمان های مختلف ارگان ها اعلام می کنند که سرباز امریه می پذیرند.

اگر پیگیر باشید به سادگی می توانید در ارگان های دولتی و یا در شرکت های دانش بنیان امریه بگیرید و سربازی خود را در قالب امریه بگذرانید.

به یاد داشته باشید که هر ارگانی امریه نمی پذیرد و باید شرایط پذیرش امریه را داشته باشند تا بتواند اعلام کنند که سرباز امریه می پذیرند.

مراحل درخواست امریه

امریه توسط شرکت ها و سازمان های دولتی و نهاد های دانش بنیان صورت می گیرند و مدت زمان خدمت شما ۲۴ ماه خواهد بود.

در اولین قدم باید منتظر بمانید تا سازمان ها اعلام کنند که پذیرش امریه دارند. بعد از آن به بخش منابع انسانی ارگان مربوطه به صورت حضوری یا سیستمی مراجعه کنید و خودتان را معرفی کنید

بعد از آن باید به مراکز پلیس ۱۰+ مراجعه کنید و دفترچه خدمت خود را پست کنید. این زمان باید سه ما قبل از امور امریه باشد. سپس باید برگه اعزام خود را به سازمان مربوطه تحویل دهید تا بررسی شود و در مرحله بعد گزینش شوید.

بعد از گزینش شدن و قبول شدن باید دوره آموزشی سربازی خود را بروید سپس می توانید از امریه گرفته شده خود استفاده کنید.

امریه سربازی چیست

مزایای امریه سربازی

موارد کمک کننده در گرفتن امریه

متاهل بودن

سرپرست خانوار

معاف از رزم بودن

اقوام درجه یک خانواده ایثارگر و شهدا

تحت پوشش بهزیستی و یا کمیته امداد

موارد گفته شده امتیازاتی هستند که در صورت دارا بودن آن می توانید درصد و احتمال بیشتری را برای گرفتن امریه داشته باشید. اگر این موارد را دارا نباشید نیز مشکلی نیست و می توانید درخواست امریه دهید و پذیرش نیز شوید.

سوالات پرتکرار

❓️ اگر غیبت داشته باشیم می شود امریه گرفت؟

در صورت داشتن غیبت نمی توان امریه گرفت حتی اگر این غیبت کم باشد. اگر بتوانید دلایل خوبی برای غیبت خود ارائه کنید شاید بتوانید درخواست امریه دهید اما به صورت کلی پاسخ به این سوال خیر است.

❓️ انصراف دادن از امریه ممکن است؟

بله به راحتی می توانید از امریه سربای انصراف دهید و مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت. اگر شما ۱۵ روز غیبت کنید یا بازدهی مناسبی نداشته باشید نیز اخراج خواهید شد.

❓️ آیا بعد از اتمام امریه، استخدام می شوم؟

ارگان و نهادی که در آن دوره امریه خود را می گذرانید تعهدی در قبال استخدام شما بعد از دوران امریه ندارند اما اصولا اکثر ارگان ها پیشنهاد استخدام را به سربازان امریه ای می دهند.

❓️ ساعت کاری در زمان امریه چقدر است؟

شما همانند سایر کارمندان آن سازمان هستید و با آن ها باید حضور بزنید و با آن ها باید خروج بزنید و تفاوتی میان شما و کارمندان رسمی از بابت ساعت کاری نخواهد بود.

❓️ چه وظایفی در دوران امریه دارم؟

بنا به تخصص و رشته تحصیلی شما به شما صمت می دهند و اصولا در تمامی ارگان ها این موضوع رعایت می شود.

جمع بندی

امریه سربازی یکی از مواردی است که همه دانشجویان به دنبال آن هستند تا یک سربازی راحت را داشته باشند و از فضای کار و تحصیل دور نشوند.

ارگان های متفاوتی امریه می پذیرند که باید به آن ها درخواست دهید تا سربازی خود را در قالب امریه بگذرانید. گرفتن امریه قوانین خاص خود را دارد که به صورت کامل در متن مقاله توضیح داده شده است.

مزایا و معایب امریه نیز به صورت دقیق گفته شد. باید بگوییم هر جور که حساب کنیم، امریه گرفتن ارزشش را دارد. هر چند معایبی دارد اما مزایای آن بسیار بیشتر است.


اگر دانش آموز باشید و یا دانشجو، قطعا سوالات زیادی را دارید و مشکلات تحصیلی متفاوتی دارید. دانش پژوه تاسیس شده است تا شما بتوانید به راحتی و در هر زمانی سوالات و مشکلات خود را در آن مطرح کنید.

مشاوران و معلمان مشتاق می توانند در سایت فعالیت کنند و به این سوالات پاسخ دهند و دیده شوند.

وبسایت دانش پژوه فضاها و فرصت های متفاوتی را برای شما مشاوران، دانش آموزان، معلمان و دانشجو ها فراهم کرده است تا بتوانید بهتر و با کیفیت تر با یکدیگر تعامل داشته باشید.

امکانات و نحوه استفاده از دانش پژوه

ارسال یک پاسخ

6 گام تا اوج گرفتن فاصله داریبیا ببین چه خبره!!
+